Rossignol Hero Elite LT Ti (Konect) 2021/2022 - Test sjezdových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test sjezdových lyží 2021-22 - SNOWtest Rossignol Hero Elite LT Ti (Konect) 2021

Rossignol Hero Elite LT Ti (Konect) 2021/2022

Test lyží Rossignol Hero Elite LT Ti (Konect) 2021/2022
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Rossignol

Testovaná délka: 177 cm
Parametry: 119–71–101, R: 17 m
Rocker:


Model Hero Elite LT Ti není v kolekci francouzského Rossignolu žádnou novinkou. Ba naopak, můžeme je považovat za stálici, možná i legendu. Mezi sportovními lyžaři patří rozhodně mezi velmi oblíbený kousek – není se čemu divit.


Co prozradil test:

LT v názvu značí „long turn“ a tomu odpovídá i poloměr 17 metrů při testované délce 177. Ta se ukázala jako velmi univerzální pro jezdce různých velikostí i hmotností a nutno podotknout, že nová „eltéčka“ patří do zajímavé kategorie lyží, které vyhovují v jedné délce velmi širokému spektru jezdců různého vzrůstu. Svědčí to o perfektním a v tomto případě i velmi univerzálním vyladění lyží.
„Eltéčka“ totiž patří do kategorie odladěných závodních obřaček, ale přesahují i do kategorie sportovních univerzálek nebo allmountainů. S mírným rockerem ve špičce snadno zahajují oblouky, ale příkladná je i jejich průchodnost odpoledním rozbitým a měkkým sněhem. Celodřevěné jádro v kombinaci s titanalem a patentovanou podélnou výztuhou LCT odvádí výbornou práci na tvrdém podkladu a na lyže se lze spolehnout i ve vysokých rychlostech. K teoretické dokonalosti ve všech hodnocených parametrech jim chybí jeden pomyslný bod na úplný vrchol: Nejsou stoprocentní při nejvyšší rychlosti, na čistém ledě a nebudou tvořit ideální pár s nejtěžšími jezdci. Ale je to vlastně špatně? Nové Hero Elite LT jsou díky tomu mnohem univerzálnější! Poradí si se všemi druhy terénu, ale hlavně na nich vydržíte lyžovat celý den.


Závěr:

Takhle si představuji „komerční obřačku“. Umí všechno, je skvělá na tvrdé i měkké sjezdovce, velmi snadno se ovládá i v nižší rychlosti, nevyžaduje žádné agresivní a silové zacházení, ale pokud s ní tak někdo zacházet chce, snadno se mu přizpůsobí a nechá ze sebe vymáčknout ještě něco navíc. Doporučujeme všem expertům, instruktorům lyžování a sportovně zaměřeným jezdcům, kteří hledají tu svoji vysněnou „all-in-one“.Videorecenze lyží Rossignol Hero Elite LT TiDiskuze: Rossignol Hero Elite LT Ti (Konect) 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Recenze Black Crows

Komerční tipy

Zag Ubac 89

Cena: 17990 Kč

Elan Ripstick Tour 88

Cena: 16990 Kč

Dynafit Radical 88

Cena: 14600 Kč