Lusti CWR+ 91 2021/2022 - Test sjezdových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz

Lusti CWR+ 91 2021/2022

Test lyží Lusti CWR+ 91 2021/2022
Kategorie: Lyže - allmountain | Značka: Lusti

Testovaná délka: 173 cm
Parametry: 132–91–116, R: 16,7 m
Rocker:


Allmountainová řada CWR není v kolekci domácího výrobce Lusti žádnou novinkou. Obsahuje pět šířek od 81 po 95 mm a vyznačuje se výraznějšími rockery ve špičce i v patě, celodřevěnými jádry s podporou titanalu a velmi univerzálními vlastnostmi. CWR testujeme pravidelně, ale model 91+ jsme dostali pod nohy vůbec poprvé.


Co prozradil test:

Lusti CWR nesou od loňského roku nový tvar špičky, který spolu s velmi povedenými designy odlišuje „céwéerka“ od zbytku světa. Ale nejen design. V Žacléři se podařilo vyrobit allmountainy, které směle konkurují modelům klasických značek a v něčem je i předčí. Například v neuvěřitelném klidu při jízdě, kterým se vyznačují všechny modely řady CWR.
CWR 91+ mají oproti užším verzím pouze jednu vrstvu titanalu, jádro však zůstává ve stejné skladbě i tvrdosti. Jsou určeny na měkčí podklad, ideálně do rozbitého terénu, boulí i čerstvého sněhu. Tam všude excelují. Na tvrdé sjezdovce už naráží na limity měkčí konstrukce a velké šířky, která vyžaduje výraznější úhly zahranění, pokud byste chtěli lyže udržet v carvingových obloucích. Ale k tomu ani nejsou určeny.
Doma jsou ve středních a mírně vyšších rychlostech, závodní tempo se jim už moc nelíbí. Výrazný rocker dělá na upravené sjezdovce své a jeho vlastnosti tak oceníte spíše tam, kde je třeba zvýšená průchodnost terénem než přesná reakce špičky na tvrdém kopci. Lyže si libují spíše ve středních a dlouhých poloměrech a vyhovovat budou i vzhledem k pořádné šířce a solidní torzi spíše těžším jezdcům. Samozřejmě ale záleží na zvolené délce.


Závěr:

My je máme rádi. Umí vše, co všechny standardní allmountainy v této šířce, navíc jsou ale poměrně univerzální a mají v sobě pořád nádech mírně sportovního charakteru, který známe z modelů PC nebo RC. Jsou snadno ovladatelné, agilní, přesto je můžeme doporučit hlavně sportovním lyžařům, kteří chtějí doma druhé lyže pro prašanové dny nebo rozbité jarní podmínky. V těch budete těžko hledat něco lepšího.Videorecenze lyží LUSTI CWR+ 91Diskuze: Lusti CWR+ 91 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy