Wedze Cross 550+ M 2021/2022 - Test sjezdových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz

Wedze Cross 550+ M 2021/2022

Test lyží Wedze Cross 550+ M 2021/2022
Kategorie: Lyže - univerzální | Značka: Wedze

Testovaná délka: 176 cm
Parametry: 124–79–113, R: 16,8 m
Rocker:


Značka Wedze už na českém trhu zdomácněla, tradičně oslovuje svou klientelu prostřednictvím prodejen řetězce Decathlon, který sám je zároveň jejím majitelem a inovátorem. Pestrá nabídky lyží Wedze míří zdaleka nejen na upravené tratě, ale i do freeridu a stále více mezi skialpinisty. Model Cross 550+ ale míří primárně na sjezdovku, a to i na tu zdatně rozježděnou.
Konstrukci tvoří celodřevěné jádro vyztužené sklolaminátovými vlákny, 79 mm pod patou je zvoleno právě proto, aby lyže nesla nejen na manšestru, ale i v měkčích podmínkách rozježděné či zasněžené trati. Aby se poměrně široká lyže dala snadno ovládat, najdeme ve špičce i v patě mírný rocker. Už z konstrukčních parametrů je zřejmé, že model Cross 550+ je výrobcem určen pro lyžaře bez speciálních ambicí, aby tak přinesl maximální užitnou hodnotu ve všech obvyklých režimech jízdy a v celodenních podmínkách.


Co prozradil test:

Měkčí konstrukce na bázi sklolaminátu dodává lyžím vysokou poddajnost a v nižších rychlostech i příjemnou agilitu. Díky rockeru na špičce zahajují oblouky velmi snadno a zcela bezelstně je (díky rockeru na patě) i ukončují. Poslouchají na slovo a nemají potřebu se prosazovat proti vůli lyžaře. Na druhou stranu mají určité limity co do rychlosti a terénu: do skutečně svižného tempa je lepší je nepouštět, podobně nebudou spokojeny na ledu a přimrzlé sjezdovce, kde proti mluví jak šířka, tak mechanické nastavení. Naopak v rozumné rychlosti a na měkčím sněhu, kde se hrana bezpečně zařízne, jsou zcela spolehlivé a až do střední rychlosti klidné a stabilní. Větší rozsah dovedností nabídne lehčím jezdcům, kteří z nich ve středních obloucích a na méně náročných tratích vymáčknou i sportovní zážitek.


Závěr:

Z projevů lyže je zcela zjevné, jaké lyžaře má v úmyslu oslovit: ty, co lyžují rádi celý den, ještě (nebo už) nemají sportovní ambice, ale naopak chtějí bezpečnou a spolehlivou lyži, která je nenechá ve štychu kvůli rozježděné sjezdovce nebo nedokonalé technice. Navíc, jak je již u Wedze pravidlem, nabízí skvělý poměr cena/výkon. Pro dámy se pak nabízí verze Cross 550+ W.Videorecenze lyží WEDZE Cross 550+Diskuze: Wedze Cross 550+ M 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Fischer The Curv

Atomic Maverick 95 Ti

Cena: 18390 Kč

Dynafit Radical 88

Cena: 14600 Kč

Salomon S/Race Pro GS

Cena: 23690 Kč