Fischer RC4 Worldcup SC ws 2021/2022 - Test sjezdových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test sjezdových lyží 2021-22 - SNOWtest Fischer RC4 Worldcup SC ws 2021

Fischer RC4 Worldcup SC ws 2021/2022

Test lyží Fischer RC4 Worldcup SC ws 2021/2022
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Fischer

Testovaná délka: 165 cm
Parametry: 119–66–104, R: 13 m
Rocker:


Na první pohled uchvátí designem. Stálici kolekce, odladěnou slalomku RC4 Worldcup SC, letos Fischer vyvedl i ve slušivé kombinaci černé a růžové, jak si přály dámy, přičemž pánům (pokud ještě nezjistili, že růžová letí) v kolekci zůstává i černožlutá klasika. Na design to ale nejezdí. Jaká jsou letošní „escéčka“ s novým tvarem a konstrukcí špičky, která by měla zajistit ještě rychlejší a dynamičtější přehranění a zahájení oblouku?


Co prozradil test:

Odladěná slalomka, navíc v dámském designu, jak napovídá přídomek ws v názvu – women selection –, osloví sportovně zaměřené jezdkyně a jezdce, kteří se rádi pohybují ve vyšších rychlostech, na tvrdším podkladu, ale nepatří mezi silové a agresivní lyžaře. Termín „odladěná“ v tomto případě zcela přesně znamená „měkčí a mnohem poddajnější“ verze ostrých závodních RC4 Worldcup SL.
U obdobných sportovních slalomek jsme často zvyklí na trochu těžší kalibr, než tomu bylo u testovaných „scéček“. A designem to rozhodně není. Tyhle lyže jsou prostě naladěné opravdu na lehčí váhy. Způsobuje to i měkčí deska, kdo by chtěl přitvrdit, může si zvolit set s deskou závodní, který výrazně přidá lyži na tuhosti.
Zdaleka ne každý ale hledá ostrou slalomku, na které se sveze hodinu po ránu a pak si ji jde vyměnit za univerzálku. Jemnější naladění lyže značně zvyšuje její použitelnost co do režimu jízdy i variant sněhových podmínek. A právě to se povedlo s tímco SCéčkem: I přes velmi úzký střed se chová solidně i na měkčím odpoledním podkladu, dokáže výborně tlumit vibrace. Snese vysokou rychlost, ale zároveň je skvěle ovladatelná i při středním tempu. Stejně tak si na ní kromě krátkých oblouků užijete i střední poloměry.


Závěr:

Tvarem a poloměrem se jedná o typickou slalomku, která je ovšem naladěna vstřícně vůči širšímu spektru jezdců. Asi si ji neužijí experti a těžší váhy, ale pro technicky zdatné a spíše lehčí lyžaře je určitě zajímavou volbou. Naprosto ideální pak bude pro sportovně až expertně zaměřené lyžařky.




Diskuze: Fischer RC4 Worldcup SC ws 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy