Wedze Cross 950+ M 2021/2022 - Test sjezdových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz

Wedze Cross 950+ M 2021/2022

Test lyží Wedze Cross 950+ M 2021/2022
Kategorie: Lyže - univerzální | Značka: Wedze

Testovaná délka: 177 cm
Parametry: 131–83–110, R: 16,7 m
Rocker:


Wedze Cross 950+ jsou vrcholným allmountainem značky, kterou najdete výhradně v prodejní síti Decathlon. Napoví to už samo číselné označení, kolekce Wedze se dělí do tří skupin: Nejjednodušší produkty pro občasné a rekreační použití (100), střední kategorie (500) až náročnější a časté použití (900). Dá se tedy předpokládat, že testované Cross 950+ už snesou slušné sportovní zacházení.
Základem konstrukce Cross 950+ je celodřevěné jádro vyztužené sklolaminátem, které je vyladěno s allmountainovým shapem se středem 83 mm. Je jasné, kam míříme: nikoli na ledovou pistu, ale naopak do měkčích sněhů a na rozježděné odpolední pisty až do čerstvého napadaného sněhu na sjezdovce i mimo ni. Zatímco zahájení oblouku pomáhá mírný, ale delší rocker ve špičce, o pohodové a neagresivní ukončení oblouku se stará rocker kratší s asistencí měkčí paty.


Co prozradil test:

Ačkoli oproti nižším modelům přidaly 950ky na sportovním charakteru, pořád je to lyže, která nijak nevybočuje z mainstreamu. Netouží po agresivitě a rychlosti expertů, ale nabízí spíše něhu, pohodu a dobré zacházení klidnějším jezdcům, jimž samozřejmě plní jejich sportovní ambice, nejsou-li přehnané. Snadno je prohne i lehčí lyžař, který si na nich v drživém sněhu a rozumné rychlosti může i směle zakarvovat, byť všeobecně specifickou lyžařskou techniku nikterak nevyžadují a smýkání s klidem tolerují. Za zmínku stojí i jejich nízká hmotnost, která se pozitivně projeví nejen při přesunech, ale i snadnou manévrovatelností. Na vhodné sjezdovce se na nich lze dotknout i vyšších rychlostí, jen to nepřehnat. A pozor na ledové pisty, tam už lyže v této šířce a bez titanalu nepatří, podobně, jako ji nepřemluvíme do krátkých oblouků nebo k bleskovému přehranění. Suma sumárum je to ale zajímavá lyže, poctivě zpracovaná i elegantní.


Závěr:

Užije jí ten, kdo rád lyžuje dlouho do odpoledne (třeba všichni, kdo rádi dlouho spí), preferuje stabilitu a bezpečnou jízdu bez bláznění a má rád proměnné sněhové podmínky. Poslouží také všem adeptům freeridu ve fázi pilování techniky a lehčím lyžařům. Lyžařky mají své provedení s označením W.Videorecenze lyží WEDZE Cross 950+Diskuze: Wedze Cross 950+ M 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy