Dynastar E Lite 7 Konect 2021/2022 - Test sjezdových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz

Dynastar E Lite 7 Konect 2021/2022

Test lyží Dynastar E Lite 7 Konect 2021/2022
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Dynastar

Testovaná délka: 162 cm
Parametry: 125–74–109, R: 13 m
Rocker:


„Je určena pro pokročilé lyžařky a zaručuje dokonalou rovnováhu lehkosti, síly a plynulosti…,“ píše na svých stránkách francouzský výrobce Dynastar o top modelu určeném pro něžné pohlaví. Lyže E Lite jsou v kolekci naprostou novinkou a nahrazují loňskou dámskou řadu Intense. Nad modelem E Lite 7 najdeme ještě E Lite 9, který se ale liší zejména velmi úzkým středem.


Co prozradil test:

68 mm jasně odkazují na sportovní využití pouze na upravené pistě, testované „sedmičky“ už mají pod botou celých 74 mm a to je předurčuje pro opravdu celodenní využití. Pod nenápadnou, ale elegantní designovou vrstvou se skrývá dřevěné jádro kombinované s výztuhami z polyuretanu. Nová konstrukce se jmenuje Hybrid Core a najdeme ji třeba i u freeridových nebo skialpových modelů. Absence titanalu dává lyžím trochu měkčí naladění, ale také zásadně ubírá na hmotnosti.
A jak se na nich jezdí? Testu je podrobili ženy i muži a výsledkem bylo velké překvapení. Muži k dámským lyžím, navíc v délce pod 160 cm, přistupují s mírným despektem a nejinak tomu bylo tady. Jenže pocit z jízdy byl zcela odlišný od toho, co jsme očekávali. E Lite 7 snesou vyšší rychlosti a sportovní zacházení. Jsou hravé, zábavné, naprosto klidné ve středních rychlostech a na měkčím povrchu si na nich zalyžují i dobří sportovní lyžaři. Na tvrdším podkladu už vzhledem k chybějícímu titanalu trochu ztrácí, ale tam nejsou ani primárně určeny.
A ženy? Ty z nich byly nadšeny. Jsou přece hlavně pro ně, vyhovují jejich postavení na lyžích i něžnému průběhu oblouku.


Závěr:

E Lite 7 jsou zejména pro něžné pohlaví. Pro lyžařky se solidní technikou, sportovně zaměřené tak akorát, že mužské verze lyží na ně budou už příliš těžké a agresivní. Ale přesto se rády svezou občas i trochu rychleji a preferují přitom spíše střední a kratší poloměry oblouků. Pokud čekáte celodenní pohodu, dobrou prostupnost rozbitým sněhem a nechystáte se nijak extra tlačit na pilu, jsou pro vás, děvčata, jako dělané.Videorecenze lyží Dynastar E Lite 7Diskuze: Dynastar E Lite 7 Konect 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

K2 Wayback 96

Cena: 15999 Kč

Stöckli Laser GS

Cena: 25454 Kč

Scott Superguide 95

Cena: 16490 Kč

Dynastar Speed Course Master GS R22

Cena: 22490 Kč