Kästle RX12 SL 2021/2022 - Test sjezdových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz

Kästle RX12 SL 2021/2022

Test lyží Kästle RX12 SL 2021/2022
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Kästle

Testovaná délka: 165 cm
Parametry: 122–68–104, R: 12,7 m
Rocker:


Klasická slalomka. Nic víc, nic míň. Prostě sportovní náčiní určené pro velmi dobré jezdce, kteří preferují krátké oblouky. Standardní sendvič, dvě vrstvy titanalu a neokoukaný design. Na nic si nehraje a svému majiteli vysílá jasnou zprávu. Pojď na to. Nebude to zadarmo, ale bude to stát za to.


Co prozradil test:

Jedná se o vrcholný model slalomek určených pro běžné spotřebitele. Nad nimi najdeme v kolekci ještě ostré závodní varianty, ale ty jsou svojí konstrukcí určeny opravdu pouze pro závodní použití. Naše testovaná slalomka disponuje celodřevěným jádrem v kombinaci topol – buk s podporou dvou titanalových vrstev, ale i vláken karbonu, kterými je celé jádro opleteno. Karbon jim ubírá na hmotnosti, ale přidává na tuhosti v torzi, tedy i vynikajícímu držení na ledě. Kästle se odjakživa nebojí experimentovat a nejen na nejvyšších modelech najdeme ojedinělé, ale zároveň léty ověřené technologie. „Děravá“ špička Hollowtech je už ikonická, ale vibrace dokáže tlumit stále fantasticky. Fast Grip Shovel zase posouvá kontaktní bod špičky výrazně dopředu a urychluje přehranění při zahájení oblouku. Od začátku se prostě tváří velmi agresivně a nekompromisně a velmi podobně ji také vnímali naši testéři.
Vyhovují jí spíše vyšší rychlosti a její ovládání vyžaduje dobrého krotitele. Neustále pobízí k akci, a pokud byste snad chtěli překročit střední poloměr oblouku, dá vám jasně najevo, že tudy cesta nevede. Je to typická slalomka. Umí to, na co je určena. Krátké poloměry, rychlost, řezané oblouky. Ke smýkání je naprosto neochotná.


Závěr:

Jsou to výborné lyže, byť nejsou pro všechny. A tak by to mělo být. Kdo má rád agresivnější pojetí jízdy, chce alespoň trochu ochutnat něco z opravdové závodní kuchyně, bude tady na správném místě. Nečekejte celodenní univerzálku ani vydařený crossover. Je to poctivá, téměř závodní zbraň, která o tom nehodlá nikoho přesvědčovat. Od prvního oblouku na tom neústupně trvá.
Diskuze: Kästle RX12 SL 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Kästle RX12 SL

Cena: 21590 Kč

Salomon MTN Explore 88

Cena: 14790 Kč

Atomic Cloud 9

Armada Tracer 88

Cena: 14990 Kč