Atomic Redster S9 Revo S 2021/2022 - Test sjezdových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz

Atomic Redster S9 Revo S 2021/2022

Test lyží Atomic Redster S9 Revo S 2021/2022
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Atomic

Testovaná délka: 170 cm
Parametry: 119,5–68–105,5, R: 13,1 m
Rocker:


Atomic letos přichází s velkou novinkou. Jedno, jestli na slalomce, nebo obřačce. Po letech se na vrcholných modelech loučíme s ikonickou řídicí tyčkou Servotech, která je nahrazena zcela novou technologií Revoshock. Zní to trochu jako energetický nápoj, ale funguje přesně opačně. Nějakou tu energii požíváním Revoshocku taky dostanete, ale hlavně budou vaše zatáčky naprosto klidné, bez vibrací a poskakování lyží. Revoshock má totiž tlumit. A dělá to jak po másle. Nebo ještě líp, jak po medu.


Co prozradil test:

Počáteční obecnou nedůvěru ke slalomkám i k dalšímu marketingovému tlumiči na trhu rychle vystřídalo nadšení. Asi to zavinila i nestandardní slalomková délka 170 cm, ale chtě nechtě jsem musel přiznat, že technologie, která vypadá jak zbytek opláštění kosmické lodě, funguje. A funguje na výbornou. Takhle dobře vyladěné lyže, které by na upravené sjezdovce zvládaly, cokoliv si pomyslím, nepraly se se mnou a zároveň byly dostatečně tuhé na to, že na tvrdé pistě „neodtečou“ z oblouku jak loňský sníh, jsem už dlouho pod nohama neměl.
Má ráda spíše vyšší rychlosti, ale je velmi snadno ovladatelná i při středním tempu. Na slalomku až překvapivě snadno! Rozhodně není dominantní jako její ostřejší verze určené na opravdové závodění. Přitom ale není líná! Pobízí k aktivitě, a tou nemusí být nutně jenom krátký poloměr. Právě delší verze umožňuje snadno přecházet do středních oblouků a jízdy přes nadiktovaný poloměr 13 metrů. Má velmi rychlé reakce. Úzký střed 68 mm se tady rozhodně nezapře a předurčuje lyže na dobře upravené sjezdovky, byť jejich mírně měkčí naladění zařídí jistý průjezd i odpolední břečkou.


Závěr:

Kdo hledá přísnou slalomku, ať se tentokrát poohlédne jinde. Tahle dívka je naladěna velmi přátelsky, a i pouhé náznaky emancipace byste stěží hledali. Je to spíš skvělý životní parťák, se kterým zažijete spoustu legrace. Nudit se rozhodně nebudete. Během pár minut propadnete zcela nepostřehnutelnému flow, které ukončí až zavřená lanovka.Videorecenze lyží Atomic Redster S9 Revo SDiskuze: Atomic Redster S9 Revo S 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy