Fischer The Curv DTX 2021/2022 - Test sjezdových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz

Fischer The Curv DTX 2021/2022

Test lyží Fischer The Curv DTX 2021/2022
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Fischer

Testovaná délka: 178 cm
Parametry: 118–70–101, R: 16,5 m
Rocker:


Koncept The Curv už kolekcí rakouského Fischeru rezonuje několik let. Sportovní lyže, které mají přesah do závodní kolekce RC, ale zároveň s sebou přináší mix vlastností a rozměrů vhodných pro celodenní lyžování. Model The Curv se postupem času rozšířil na několik odladěných variant a jednou z nich jsou i testované DTX. Ty jsme mohli najít v kolekci Fischeru už v loňské sezóně a jsou určeny sportovně zaměřeným lyžařům, kteří nedosahují úrovně úplných expertů, ale rádi se pohybují ve vyšších rychlostech na dobře upravené sjezdovce.


Co prozradil test:

Lyže oproti minulosti malinko změkly, jejich dva titanaly totiž ubyly na tloušťce, což má za následek, že se snáze prohýbají a jsou lehčí. Podobně rocker ve špičce zajišťující snadnou ovladatelnost přispívá k jejich uživatelské přívětivosti. V akci poznáte, že špička vám toho hodně odpustí a do oblouku zbytečně nespěchá. Oproti tomu ale DTX disponují širokou patou, která dává lyžím na konci oblouku poměrně agresivní rebound. K hladkému průběhu oblouku pak přispívá trojitý rádius Radical Triple Radius, jeden ze specifických znaků řady The Curv a dost možná i podstatný důvod jejich oblíbenosti.
The Curv DTX okouzlí sportovní lyžaře, kteří hledají nevyhraněnou sportovní lyži, jistou v rychlosti a spolehlivou na hranách, ale přesto poměrně nenáročnou a tolerantní. Lze je dokonce doporučit i sportovně zaměřeným ženám a dívkám, natolik se nechají bez násilí vést. Jejich ideálním hřištěm je upravená sjezdovka, nejlépe mírně odměklá, lze je ale vnímat jako celodenní lyže s širokým spektrem použití – v hranicích upravených sjezdovek jim není nic cizí: Jak terén, kdy jsou dostatečné obratné i na rozměklém sněhu, tak typ jízdy. Nechají se snadno vmáčknout do kratších oblouků, ale provezou také po hraně v obloucích středních.


Závěr:

DTX nehledají závodníky, ale lyžaře, kteří se jimi chtějí tak trochu cítit. Nechají zažívat opojné lyžařské přetížení, přičemž na to člověku stačí omezená fyzička, a nikoli dokonalé technické dovednosti. Kdo má rád zařízlé hrany, byť nemusí být expert, The Curv je tu pro něj. Ten název asi není náhoda.
Diskuze: Fischer The Curv DTX 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Nordica Belle SL

Stöckli Laser SL

Rossignol Experience 82 TI

Cena: 16590 Kč

Elan SCX