Fischer The Curv DTX 2021/2022

Test lyží Fischer The Curv DTX 2021/2022
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Fischer

Testovaná délka: 178 cm
Parametry: 118–70–101, R: 16,5 m
Rocker:


Koncept The Curv už kolekcí rakouského Fischeru rezonuje několik let. Sportovní lyže, které mají přesah do závodní kolekce RC, ale zároveň s sebou přináší mix vlastností a rozměrů vhodných pro celodenní lyžování. Model The Curv se postupem času rozšířil na několik odladěných variant a jednou z nich jsou i testované DTX. Ty jsme mohli najít v kolekci Fischeru už v loňské sezóně a jsou určeny sportovně zaměřeným lyžařům, kteří nedosahují úrovně úplných expertů, ale rádi se pohybují ve vyšších rychlostech na dobře upravené sjezdovce.


Co prozradil test:

Lyže oproti minulosti malinko změkly, jejich dva titanaly totiž ubyly na tloušťce, což má za následek, že se snáze prohýbají a jsou lehčí. Podobně rocker ve špičce zajišťující snadnou ovladatelnost přispívá k jejich uživatelské přívětivosti. V akci poznáte, že špička vám toho hodně odpustí a do oblouku zbytečně nespěchá. Oproti tomu ale DTX disponují širokou patou, která dává lyžím na konci oblouku poměrně agresivní rebound. K hladkému průběhu oblouku pak přispívá trojitý rádius Radical Triple Radius, jeden ze specifických znaků řady The Curv a dost možná i podstatný důvod jejich oblíbenosti.
The Curv DTX okouzlí sportovní lyžaře, kteří hledají nevyhraněnou sportovní lyži, jistou v rychlosti a spolehlivou na hranách, ale přesto poměrně nenáročnou a tolerantní. Lze je dokonce doporučit i sportovně zaměřeným ženám a dívkám, natolik se nechají bez násilí vést. Jejich ideálním hřištěm je upravená sjezdovka, nejlépe mírně odměklá, lze je ale vnímat jako celodenní lyže s širokým spektrem použití – v hranicích upravených sjezdovek jim není nic cizí: Jak terén, kdy jsou dostatečné obratné i na rozměklém sněhu, tak typ jízdy. Nechají se snadno vmáčknout do kratších oblouků, ale provezou také po hraně v obloucích středních.


Závěr:

DTX nehledají závodníky, ale lyžaře, kteří se jimi chtějí tak trochu cítit. Nechají zažívat opojné lyžařské přetížení, přičemž na to člověku stačí omezená fyzička, a nikoli dokonalé technické dovednosti. Kdo má rád zařízlé hrany, byť nemusí být expert, The Curv je tu pro něj. Ten název asi není náhoda.
Diskuze: Fischer The Curv DTX 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Recenze Hagan

Komerční tipy