Sasci Velo 2021/2022 - Test sjezdových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz

Sasci Velo 2021/2022

Test lyží Sasci Velo 2021/2022
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Sasci

Testovaná délka: 171 cm
Parametry: 122–74–105, R: 15,8 m
Rocker:


Jste ztraceni? Naprosto? Není se čemu divit. Byl bych taky, kdybych nevěděl, že za zcela novou značkou stojí zaběhlá sportovní firma Satrapa Ski v čele se svým majitelem Janem Satrapou. Ten se jednoho dne rozhodl, že by mohl dělat lyže trochu podle svého a vtipným spojením jména majitele značky a italského výrazu pro lyže vznikly Sasci. Jaké jsou a kde mají svůj původ?


Co prozradil test:

Sasci Velo mají svůj předobraz v Lusti PC74. A nejen předobraz. V žacléřské fabrice se také vyrábějí. Ale nejsou to „pécéčka“ pouze s jiným designem. Sasci se ladily podle představ Jana Satrapy, a ladily se dlouho. A my jsme měli možnost být u toho a občas přispět nějakou radou. Výsledek v podobě modelu Velo se nakonec opravdu povedl.
Velo mají oproti svému vzoru mírně pozměněnou konstrukci a liší se zejména v síle dřevěného jádra, ale také v desce použité pod vázáním, která podélně měkčí lyže zajímavě vyztužuje a činí z nich o něco sportovnější univerzálky. Velo totiž nejsou ani obřačky, ani slalomky, ale spíše sportovně zaměřené allmountainy, které se velmi snadno prohýbají, jsou hravé a velmi snadno ovladatelné. V délce 171 cm zvládají při poloměru téměř 16 metrů střední i delší oblouky, ale snadno je prohnete a poloměr zkrátíte až na hranici 10 metrů. Jen pak nečekejte žádný velký rebound. Na Velu je totiž úžasné to, že mají sportovní charakter, ale nechají se snadno krotit i průměrným lyžařem.
V nabídce budou i s měkkčí variantou systému vázání a podložky – skutečnost, že si je můžete zkompletovat podle vlastních preferencí, je jejich další zajímavou výhodou. S měkčí deskou budou ještě přístupnější klidnějšímu jízdnímu režimu a klasické smýkané technice, tedy lyžařům, kteří se nikam nehoní a čistě vyříznuté koleje pro ně nejsou prioritou.


Závěr:

Doporučit je lze širokému spektru jezdců. Oblíbí si je sportovně zaměření technici lehčí váhové kategorie i lyžaři staršího data narození, pro které rychlost není stěžejním parametrem. Pokud bychom hledali jmenovatele, jež budou pro všechny kategorie jezdců společné, bude to zejména klid při jízdě a spolehlivost. Podrží vás v tempu, na tvrdším podkladu, ale přitom vás k ničemu nenutí.
Diskuze: Sasci Velo 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Kästle TX93

Cena: 20240 Kč

Stöckli Laser GS

Cena: 25454 Kč

Blossom Xplore 85

Cena: 20690 Kč

Black Crows Camox Freebird

Cena: 17990 Kč