Armada Declivity 88 C 2021/2022 - Test sjezdových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz

Armada Declivity 88 C 2021/2022

Test lyží Armada Declivity 88 C 2021/2022
Kategorie: Lyže - allmountain | Značka: Armada

Testovaná délka: 184 cm
Parametry: 132–88–113, R: 17,7 m
Rocker:


Jádro z karuby vyztužené karbonovými vlákny, sidewall bočnice po celé délce, 88 mm na středu, 18 metrů poloměru při délce 184 cm a freeride rocker s výrazným taperem ve špičce. Zní to cize a není to nic pro vás? Omyl!


Co prozradil test:

Armada si nehraje na výrobce špičkových sportovních lyží určených na upravenou sjezdovku. Dělá, co umí, a dělá to už pár let velmi dobře. Zaměření na freeride, freestyle a allmountain na vás z katalogu přímo stříká, a kdo by v něm hledal úzké žiletky na tvrdou pistu, bude hledat marně.
Model Declivity patří mezi typické allmountainy, které mají své místo zejména na rozbité a měkké sjezdovce, nebo v hlubším sněhu mimo ni. Není to žádná široká freeridovka, ale s téměř devíti centimetry pod botou toho zvládne pořád dost. Nejen prašan a cokoliv, co je měkké nebo se propadá pod nohama. Zvládá perfektně i krustu a překvapivě funguje i na tvrdším utaženém kopci. Na led to ale už samozřejmě není.
Přes svůj rocker preferuje jízdu ve středním a mírně rychlejším tempu, dominuje v dlouhých obloucích, ale nechá se přinutit i do středního poloměru. Na krátký oblouk je už příliš široká a v testované délce i neobratná. Vyhovovat bude spíše dobrým jezdcům a expertům. Byť jsou podélně měkké a zahájení oblouku je i vzhledem k absenci titanalu velmi snadné, pro začátečníky rozhodně určeny nejsou. Ti či mírně pokročilí mohou zvolit spíše poddajnější a užší model Reliance 82 C.


Závěr:

Skvělý a povedený allmountain, který zvládne vše kromě tvrdého kopce. Největší zábavu si na něm ale užijete v podmínkách, kdy ostatní odchází domů, nebo pokud naopak vůbec nepřišli. My jsme měli možnost Declivity testovat v jejich domácím prostředí – těžkém, mokrém jarním sněhu. Že to tyhle lyže zvládnou, jsme tušili. Ale že to bude čirá zábava a nebude se nám v takových podmínkách chtít domů, to nikdo z nás nečekal.
Diskuze: Armada Declivity 88 C 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

K2 Wayback 96

Cena: 15999 Kč

Stöckli Laser GS

Cena: 25454 Kč

Scott Superguide 95

Cena: 16490 Kč

Dynastar Speed Course Master GS R22

Cena: 22490 Kč