Atomic Maverick 95 Ti 2021/2022 - Test sjezdových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz

Atomic Maverick 95 Ti 2021/2022

Test lyží Atomic Maverick 95 Ti 2021/2022
Kategorie: Lyže - allmountain | Značka: Atomic

Testovaná délka: 172 cm
Parametry: 127,5–94–111,5, R: 17,9 m
Rocker:


Řada allmountainů Maverick je v kolekci rakouského výrobce Atomic naprostou novinkou. Koncept vznikl v Severní Americe, kde se běžně ráno jezdí na sjezdovce a odpoledne se vyjede do terénu. Konstrukčně míří lyže více na experty a pokročilé lyžaře. Jak se novinka osvědčila nám?


Co prozradil test:

Mavericky disponují novým jádrem Omatic Core. Kombinace topolového dřeva a dvou vrstev titanalu slibuje vyváženou kombinaci torzní tuhosti a podélné flexe po celé délce lyže. Mají standardní camber s výraznějším rockerem ve špičce a mírným rockerem v patě. Zajímavostí je pak boční broušení 87,5° s výrazným podbrusem 1°, který je vhodný spíše pro otáčení lyží smykem než pro carvingovou techniku. Ale vzhledem k šířce lyží a jejich určení je to určitě zajímavý nápad. K širším lyžím osobně přistupuji spíše s menším očekáváním. Vím, co od nich čekat a co naopak ne. Mavericky mě ale z tohoto způsobu přemýšlení značně vykolejily, a navíc velmi pozitivně. Nikdy by mě nenapadlo, že v délce 172 cm, která bude pro allmountainové ježdění spíše krátká, se bude skrývat tak skvěle vyvážená, ale zároveň velmi hravá a zábavná lyže.
Nebudeme si nic nalhávat. 95 mm pod botou rozhodně není na rychlé přehranění a už vůbec ne na tvrdší utaženou pistu. Ale pokud si myslíte, že odpolední rozbitá, měkká, mokrá a boulovatá sjezdovka je důvod jít na kafe, zkuste předtím „mavericky“. Je to čirá zábava, navíc určená pro dobré jezdce až experty. Zvládá i vyšší rychlosti, vyhovují jí střední a delší poloměry, je velmi klidná při středním i mírně vyšším tempu.


Závěr:

Skvěle vyladěná na cokoliv, kde byste se na obřačce propadali. Tohle je jeden z důvodů k zamyšlení, zda nemít doma ještě druhé lyže, když stojí sjezdovka za pendrek. Naše doporučení se bude tentokrát týkat zejména délky. Testovaná verze 172 cm je výborná tak do 85 kg. Pokud vážíte víc nebo čekáte po Vánocích nějaký drobný nárůst, objednejte si pod stromeček delší verzi. Jinak velký palec nahoru!
Diskuze: Atomic Maverick 95 Ti 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy