Egoé Beat 82 2022/2023

Test lyží Egoé Beat 82 2022/2023
Kategorie: Lyže - skialpinistické | Značka: Egoé

Skialpová kolekce české designovky Egoe čítá pouhé dva modely. A stačí to. Méně je totiž často více. Šířky 82 a 94 perfektně pokrývají všechny terény i potřeby skialpující veřejnosti. Zatímco 82 mm je pravým univerzálem na každodenní použití, širší 94 mm postačí i při masivnějším sněžení a podrží při obtížnějších sjezdech. Zatímco širší verzi jsme měli pod drobnohledem loni, letos jsme dostali k testování právě užší univerzálky Beat 82.

Konstrukci tvoří lehké jádro z paulovnie vyztužené dvěma vrstvami prepregu, tedy sklolaminátové tkaniny předem nasycené již od výrobce. Karbon budete muset tentokrát oželet. Ale výsledná hmotnost 1 130 gramů v testované délce 170 cm je okouzlující stejně jako možnost vybrat si z několika barevných kombinací. Design je ostatně jednou z domén značky Egoé, a to nejen v případě lyží.

Co prozradil test:

Do kopce se na nich chodí velmi snadno. Dobře drží směr, nikam neuhýbají a spolehnout se na ně lze i v traverzech. Při otočkách jsou dobře vyvážené a celkově je na nich znát dlouholetá zkušenost žacléřské továrny Lusti, kde se Egoé vyrábí.

Při sjezdu jsou překvapivě dobré, spolehlivé a snadno předvídatelné. V torzi spíše měkčí, ve flexi naopak tužší. Proto se hodí více do měkkého sněhu než na tvrdý nebo ledovatý povrch, ale dokud se budete držet ve středním tempu a kratším poloměru, budete i tak spokojeni. Na svůj limit naráží až při zvýšení rychlosti, v delších obloucích už jezdce trochu nutí přišlápnout brzdový pedál.

Závěr:

Egoé Beat 82 uspěly ve všech hodnocených parametrech. Nikde nevyčnívají, ale nikde nepropadají. Jejich výhodou může být pro mnohé klasický střih s menším vykrojením, poměrně úzký shape a velmi nízká hmotnost. Doporučit je můžeme nejen začínajícím a středně pokročilým skialpinistům, ale vlastně všem, kdo hledají univerzální šířku, na které lze lehce, snadno a rychle stoupat. Stoupání je totiž jejich doménou. A samozřejmě v první řadě velmi neotřelý design.

testovaná délka: 170 cm | parametry: 117–82–103, R: 19 m | Hmotnost: 2 260 g (pár)

Diskuze: Egoé Beat 82 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Hagan Boost 94 Pow

Cena: 17990 Kč

Rossignol Experience 82 TI

Cena: 16590 Kč

Fischer Transalp 90 Carbon

Cena: 17490 Kč

Blizzard Zero G 85

Atomic Backland 85 W

Cena: 12799 Kč