Skialpy 89+ mm - Movement Alp Tracks 98 2022/2023 - SNOWtest 2022/23 - skialpové lyže - SNOW.cz

Movement Alp Tracks 98 2022/2023

Test lyží Movement Alp Tracks 98 2022/2023
Kategorie: Lyže - skialpinistické | Značka: Movement

Modelová řada Alp Tracks je již několik let stálicí kolekce švýcarského výrobce, který v segmentu freeride a backcountry lyží působí již více než dvacet let.

Modely Alp Tracks byly do loňska označované jako „ultra light“ touring skis i přesto, že šlo o nástroje s šířkou přes 100 milimetrů. Letos do této kolekce přibyly dva modely, které se konstrukčně blíží více kategorii freeride a big mountain. A právě jeden z těchto modelů jsme měli možnost otestovat.

Lyže mají speciální dřevěné jádro z variací dřeviny paulovnie. Pod i nad jádrem je jako nosná vrstva pětisměrný karbonový úplet, který se stará o torzní pevnost celého konceptu a zároveň drží velmi nízkou hmotnost lyže. Pod vázáním je kvůli pevnosti umístěn tenký titanalový plát. Celé konstrukci vévodí rocker – velký ve špičce a mírný v patce.

Co prozradil test:

Geometrie freeridové lyže, ale s hmotností a prvním dojmem lyže čistokrevně skialpové. V délce 178 cm váží samotná lyže pouze necelých 1 300 gramů, což je na lyži s téměř 100 mm na středu neobvykle málo. Když jsme nandali pásy a vyrazili do kopce, rozhodně jsme neměli pocit, že máme na nohou tak širokou lyži. Šla skoro sama na mírné lesní cestě i v exponovaném terénu.

Co se týče sjezdu, kralovat bude lyže v čerstvém sněhu. Přirozené flow, které čekáme pouze jen u čistokrevných prašanovek, k tomu obratnost známá z lyží s mnohem užším středem. V testované délce se jednalo o skvělou celodenní společnici. Na tvrdém či zmrzlém podkladu mají logicky jisté rezervy, ale i tam si odpracovala své a bylo na ni spolehnutí.

Závěr:

Kdo má rád trošku větší šířku na středu lyže, ale stále chce perfektní skialpové vlastnosti, může mít v těchto lyžích svého favorita. Všechny hmotnostní kategorie lyžařů budou mít z tohoto švýcarského náčiní radost. Lyže je vyladěná do nejmenších detailů, jak po stránce konstrukční, tak po stránce tvrdosti a flexe. A vy se na ni budete těšit zas a znova, nejvíce pak, když napadne čerstvý sníh.

testovaná délka: 178 cm | parametry: 126–98–114, R: 20,5 m | Hmotnost: 2 560 g (pár)

Diskuze: Movement Alp Tracks 98 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

OCB FCTR M165

Dynafit Blacklight 88

Cena: 18200 Kč