Skialpy do 88 mm - Rossignol Escaper 87 Nano 2022/2023 - SNOWtest 2022/23 - skialpové lyže - SNOW.cz

Rossignol Escaper 87 Nano 2022/2023

Test lyží Rossignol Escaper 87 Nano 2022/2023
Kategorie: Lyže - skialpinistické | Značka: Rossignol

Lyže, se kterými dojdete dále a výše, lyže pro úniky do vysokých hor, lyže, s nimiž se dostanete za hranici možného. Tyto poetické popisy si přečteme v prvním skialpovém katalogu francouzského výrobce. My zkusíme naše zážitky s lyžemi malinko konkretizovat, nicméně už na začátek můžeme prozradit, že Rossignol vstoupil do skialpového pole směle a úspěšně.

Pro segment skialpových lyží je v tomto případě standardní dřevina paulovnie chytře zkombinovaná s dutým hexagonálním jádrem typu včelích pláství. Čím blíže ke špičce lyže, tím méně hmoty v lyži najdeme. V samotné špičce lyže se tato konstrukce nazývá AirTip a je designově velmi elegantně přiznána. Hlavním benefitem tohoto osvědčeného konceptu je nízká hmotnost špičky, díky níž se lyže chovají velmi agilně, hbitě a jsou příjemně obratné. Jádro lyže je vyztuženo karbonem a celkově je lyže složena v klasickém sendviči s bočnicí uprostřed, který směrem ke špičce a patě přechází do lehčí capové stavby. V testované délce má pár lyží bez vázání sympatických 2,5 kg.

Co prozradil test:

V testu jsme měli délku 168 cm. V kombinaci s delším rockerem ve špičce je to skoro málo, ale lyže se ukázaly geometricky a konstrukčně tak dobře vyladěné, že nás kratší délka v ničem neomezila. Stejně tak je lyže při chůzi do kopce pocitově velmi lehká. Drží směr, poslušně šlape a již po prvních metrech cítíte jistotu.

I ve sjezdu to bylo na jedničku. Těžším terénem lyže hbitě provezly i hmotnostně těžšího jezdce, příjemně zahajovaly oblouk a jistě držely na hraně. Kromě super tvrdého podkladu jim bude chutnat úplně všechno.

Závěr:

Jistota a spolehlivost pro všechny. V modelové řadě Escaper se jedná o konstrukčně nejvyváženější a díky karbonu i o nejlehčí model. Všechny hmotnostní kategorie lyžařů budou mít z tohoto produktu s kohoutem ve špičce radost. Lyže je vyladěná do všech detailů. Pokud máte rádi kombinaci žlutočerné barvy a nebojíte se dotknout svých limitů, nemusíte už dále hledat.

testovaná délka: 168 cm | parametry: 124–87–109, R: 17 m | Hmotnost: 2 500 g (pár)

Diskuze: Rossignol Escaper 87 Nano 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Kästle TX87 W

Black Crows Mirus cor

Cena: 21590 Kč

Blizzard Zero G 085

Cena: 16249 Kč

Nordica Enforcer Unlimited 88

Cena: 14490 Kč