Skialpy do 88 mm - Movement Session 85 2022/2023 - SNOWtest 2022/23 - skialpové lyže - SNOW.cz

Movement Session 85 2022/2023

Test lyží Movement Session 85 2022/2023
Kategorie: Lyže - skialpinistické | Značka: Movement

Pokud trochu běháte na skialpech, značka Movement vám rozhodně nebude připadat cizí, přesto je neokoukaná a se zajímavým poměrem ceny a výkonu. My testovali model Session 85, který letos přichází na trh nejen s novým designem, ale i s novým tvarem. Jaký je v praxi?

Když pomineme závodní řadu Race Pro a freeridové Go, zbývají nám v kolekci výrobce ještě čtyři řady skitouringových lyží. První dvojici se shodnou geometrií tvoří základní řada lyží Logic a vyšší Axcess vylepšený dvousměrným karbonem. Tentýž vztah – stejnou geometrii, ale odlišnou konstrukci – má i řada Session a vylepšená Alp Tracks pro pokročilé a skialpové experty. Oba modely používají karbon, Alp Traks ale více a komplexněji. V šířkách 85, 90 a 95 a juniorské verzi s 80 mm poskytují vyvážený mix materiály / technologie / cena.

Co prozradil test:

Session 85 jsou nejužší, a nikoho tedy nepřekvapí, že jejich doménou je zejména stoupání. Tomu odpovídá i nízká hmotnost, která atakuje hranici 1 300 gramů/ks. Pocitově působí velmi lehce. Chodí se na nich jakoby nic s pocitem, že jste do kopce velmi rychlí. Pěkně drží stopu, snadno se s nimi manévruje při otočkách, prostě sen.

Jejich nízká hmotnost a menší šířka se trochu odrážejí na sjezdových vlastnostech. Takže pokud víte, že budete stoupat zejména za prašanem, zvažte širší verze. Na tvrdším, nebo upraveném povrchu se chovají předvídatelně, pokud ovšem hodně zrychlíte, narazíte na limity jejich lehké a subtilní konstrukce. Pro těžké váhy ani vysoké rychlosti prostě nejsou.

Závěr:

Session opět potvrzují skvělý poměr ceny a výkonu. Za rozumné peníze dostanete velmi lehké a stoupavé lyže. Letošní model má navíc nový shape s kratší patou a delší efektivní hranou, takže je při lyžování hravější a zároveň díky delší hraně drží lépe na tvrdším kopci. Vyrábí se i v dámské variantě, která se díky jiné skladbě materiálu lépe přizpůsobí ženskému lyžování. Na skialpové výlety po českých horách, stejně jako na rychlé večerní výběhy naprosto vhodný kousek.

testovaná délka: 170 cm | parametry: 122–85–106, R: 17 m | Hmotnost: 2 580 g (pár)

Diskuze: Movement Session 85 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Nordica Enforcer Unlimited 88

Cena: 14490 Kč

Dynastar E Lite 9

Salomon S/Max 8

Elan SCX

Lusti MP 74

Cena: 12590 Kč