Skialpy 89+ mm - Scott Proguide 89 2022/2023 - SNOWtest 2022/23 - skialpové lyže - SNOW.cz

Scott Proguide 89 2022/2023

Test lyží Scott Proguide 89 2022/2023
Kategorie: Lyže - skialpinistické | Značka: Scott

Proguide je v kolekci Scottu naprostou novinkou. Oba modely v šířkách 89 a 96 mm, které jsme na test dostali, přestože jsou lehčí než známý Superguide, nesou nálepku allmountain. Kam tedy patří a jaké skutečně jsou?

Nejprve ke konstrukci, kterou už u Scottu důvěrně známe. Lehké jádro z paulovnie vyztužené karbonovými a aramidovými vlákny, mírný rocker ve špičce a sidewall bočnice, které zlepšují držení na tvrdém povrchu.

Co prozradil test:

V případě nových Proguide je nálepka allmountain mírně matoucí. Čekali bychom univerzálku, trochu těžší než typicky touringové Superguide, a tedy trochu lepší ve sjezdu. Proguide 89 jsou ale lehčí než Superguide 88. Jsou totiž určeny ještě pro vyšší stupeň dobrodružství, akcentují hmotnost, aby se s nimi dalo dojít ještě dále, výše, snadněji s nimi manipulovat v obtížném terénu nebo je pověsit na batoh při lezeckých pasážích. Jsou vlastně jakousi nadstavbou modelu Superguide určenou pro nejnáročnější, profíky a horské vůdce.

Novinka je opravdu velmi lehká a při chůzi je to znát. V kombinaci se standardně dodávanými pásy od Montany skvěle kloužou, i přes mírný rocker bezchybně drží směr a velmi snadno se s nimi manipuluje při otočkách. Skvělé jsou i ve sjezdu na měkkém povrchu nebo v hlubokém čerstvém sněhu. Na upravené sjezdovce už mírně naráží na limity své ultralehké konstrukce a při vyšších rychlostech začínají být trochu neklidné – zejména pod těžšími lyžaři.

Závěr:

Palec nahoru. Pokud hledáte něco ještě lehčího, než je Superguide, a smíříte se s nižším limitem výkonu při sjezdu na tvrdším povrchu ve prospěch velmi nízké hmotnosti, jste na správném místě. Tyhle lyže si můžete vzít na mnohadenní přechody ve vysokých horách stejně jako na jednodenní výlet v Krkonoších. Pouze jezdcům s vyšší hmotností nad 90 kilo bych doporučil delší varianty, širší model Proguide 96 nebo klasiku Superguide 88.

testovaná délka: 176 cm | parametry: 124–89–113, R: 19 m | Hmotnost: 2 540 g (pár)

Diskuze: Scott Proguide 89 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Recenze Kästle

Komerční tipy

Blizzard Zero G 85

Völkl Deacon 72

Blossom Xplore 87

Cena: 21690 Kč

Movement Alp Tracks 98

Cena: 25990 Kč