Skialpy do 88 mm - Kästle TX87 2022/2023 - SNOWtest 2022/23 - skialpové lyže - SNOW.cz

Kästle TX87 2022/2023

Test lyží Kästle TX87 2022/2023
Kategorie: Lyže - skialpinistické | Značka: Kästle

Nerad vyzdvihuji jediné lyže. Každému může sedět a také sedí něco jiného. Ale tohle byl pro mě můj soukromý vítěz testu skialpů. Není excelentní ve všem, ale je až neuvěřitelně vyvážený. Pojďme se na něj podívat blíže.

Lyže mají zajímavou konstrukci. Dřevěné jádro z paulovnie je opleteno karbonem a skelnými vlákny a tvoří velmi lehký, ale zároveň torzně pevný celek. V testované délce 174 cm váží 1 260 gramů, což je v kategorii řadí spíše mezi ty lehčí.

Co prozradil test:

Lyže vyniká nejen výbornými vlastnostmi při chůzi, ale zejména při sjezdu. Chůze na nich je velmi snadná a přirozená, o to víc v kombinaci s lehkým vázáním Tour 12 Pro, vyráběným pro Kästle u legendární značky ATK. Drží směr, s originálními pásy velmi dobře a bez jakéhokoliv odporu kloužou a při otočkách jsou ukázkově vyvážené.

Lyže jsme ale samozřejmě testovali i při sjezdu. Na tvrdší upravené sjezdovce i v čerstvém prašanu a jen těžko jsme u nich hledali nějaký limit. Disponují malým rockerem a dlouhým taperem, který posunuje kontaktní bod špičky blíže k lyžaři. To má za následek snadnější zahájení oblouku, ale přitom klid při jízdě a pevné držení na tvrdším povrchu, které by jinak lyže s dlouhým rockerem ztrácely. V prašanu díky svému tvaru dobře plavou, solidně si poradí s krustou i přesto, že jsou poměrně výrazně vykrojené. V testované délce mají 15,5 metrů poloměru, což z nich dělá velmi hravé náčiní i na občasné použití na sjezdovce.

Závěr:

Kästle TX87 mají až překvapivý přesah do mnoha kategorií, kam bychom je od pohledu neřadili. Primárně jsou určeny pro všechny, kteří hledají kvalitní sjezdové vlastnosti bez kompromisu v otázce hmotnosti. Tady se podařilo vytvořit naprosto vyvážené lyže, na kterých jsme měli na sjezdovce pocit jako na sportovních sjezdových lyžích a při chůzi jsme o nich nevěděli. A tohle platí i napříč váhovými kategoriemi – v délce 174 cm vyhovovaly i jezdcům s 90 a více kilogramy. Doporučit je tedy můžeme všem. Na jednodenní túry, rychlé večerní výpady, ale zcela bez kompromisů i na vícedenní náročné přechody ve velkých horách.

testovaná délka: 174 cm | parametry: 124–87–111, R: 15,5 m | Hmotnost: 2 520 g (pár)

Diskuze: Kästle TX87 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Armada Locator 96

Cena: 18790 Kč

Dynastar M-Vertical 88

Cena: 17990 Kč