Skialpy do 88 mm - Nordica Enforcer Unlimited 88 2022/2023 - SNOWtest 2022/23 - skialpové lyže - SNOW.cz

Nordica Enforcer Unlimited 88 2022/2023

Test lyží Nordica Enforcer Unlimited 88 2022/2023
Kategorie: Lyže - skialpinistické | Značka: Nordica

Nordica není úplně typickým hráčem na poli skitouringu, ale i ona dokáže vyrobit velmi zajímavé kousky, o nichž byste mohli vážně zauvažovat. Řada Enforcer nepatří mezi žádné nováčky. Naopak bychom ji mohli řadit i mezi legendy, zejména v oblasti allmountainových lyží. Ale s letošním přídomkem Unlimited se jedná o vydařené allmountainové univerzálky s afinitou ke skialpu.

Ve verzi Unlimited mají nejužší ze tří modelů Enforcer (v jsou nabídce šířky 88, 94 a 104 mm) lehké dřevěné jádro vyztužené karbonem, ale také drobné vychytávky, které na první pohled neuvidíte, a přesto vám ušetří na noze pár gramů a při jízdě z kopce vykouzlí úsměv na tváři. Třeba technologii True Tip: Dřevěné jádro protažené až do špičky nahrazuje těžký plast v ABS bočnicích. Další redukci hmotnosti zajišťuje taper, tedy brzké zúžení špičky.

Co prozradil test:

A dolů? Na upravené tvrdší sjezdovce to ještě není úplně ono, ale jakmile to trochu naměkne, je to tank, který drží, nepustí a projede všechno. Už od prvních oblouků máte pocit, že jedete spíše na užší freeridové lyži nebo typickém allmountainu než na skialpové speciálce. Čím měkčí terén, tím lépe.

Akcent na sjezd poznáte při chůzi, která je náročnější. Hmotnost 1 360 gramů v testované délce 172 cm není úplně závratná, ale nepatří ani k nejtěžším. Při chůzi solidně drží směr, při otočkách jsou předvídatelné a jediné, co vás bude ze začátku trochu rušit, je jejich allmountainový tvar, který i při běžné šířce 88 mm pod botou působí poněkud široce. Ale je to jen pocit, na který si po pár krocích zvyknete, a na lyžích se vám bude šlapat zcela přirozeně.

Závěr:

Není to typická skitouringová lyže. Vychází z allmountainu a stále k němu také tíhne. Pokud jste ochotni zaplatit pár desítek až stovek gramů za osvědčené sjezdové vlastnosti, je pro vás. Pokud jste především jezdci, chcete mít třeba i jedny univerzální lyže na všechno, je pro vás. Pokud honíte kondičku a gramy a jste ryzí skialpinisté bez nároků na kvalitní sjezd, poohlédněte se jinde.

testovaná délka: 172 cm | parametry: 121–88–109, R: 15,5 m | Hmotnost: 2 720 g (pár)

Diskuze: Nordica Enforcer Unlimited 88 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Armada Locator 96

Cena: 18790 Kč

Dynastar M-Vertical 88

Cena: 17990 Kč