Skialpy do 88 mm - Lusti Tour Performance 88 2022/2023 - SNOWtest 2022/23 - skialpové lyže - SNOW.cz

Lusti Tour Performance 88 2022/2023

Test lyží Lusti Tour Performance 88 2022/2023
Kategorie: Lyže - skialpinistické | Značka: Lusti

Žacléřská fabrika letos přichází se dvěma novinkami v oblasti skitouringu. Oba zcela nové modely mají sendvičovou konstrukci, rocker i zajímavé parametry, a to nejen váhové. Zcela nový je i tvar novinek Progress a Performance, které mají shodně 88 mm pod botou a liší se zejména v konstrukci.

Model Tour Performance 88 má kromě celodřevěného jádra ze standardně používané paulovnie i vyztužení ze skelných vláken, ale zejména z karbonu. To se velmi pozitivně projevuje na celkové hmotnosti, ale i na jízdních vlastnostech.

Co prozradil test:

Nový „shape“ oběma novinkám výrazně prospěl. Oblíbený střed 88 mm je univerzální, podrží na tvrdším povrchu i v novém čerstvém sněhu, navíc tvar lyží v kombinaci s mírným rockerem ve špičce se velmi pěkně chová i v krustě a ufoukaném sněhu, nemá tendenci se „zakusovat“ a spolehlivě jezdce podrží na povrchu.

Při chůzi se chovají velmi předvídavě. Jsou pocitově lehké, snadno se ovládají při otočkách, širší špička v kombinaci s rockerem má občas tendenci mírně uhnout ze směru, pokud se pohybujete na uklouzaném povrchu. V čerstvém sněhu však drží stopu ukázkově a jsou správně vyvážené. I jejich sjezdové vlastnosti jsou na solidní úrovni, byť lépe se chovají spíše na měkčím povrchu. Na upravené sjezdovce drží bez problémů, mimo jiné díky karbonu v konstrukci a přiznaným sendvičovým bočnicím, které můžeme ve skialpové kolekci Lusti spatřit nově. Na tvrdším povrchu je jejich limitem pouze vyšší rychlost, kde už jsou kvůli měkčí a rockerové špičce mírně neklidné a ztrácejí kontakt. O to lépe si ale poradí s čerstvým sněhem.

Závěr:

Jsou velmi univerzální a doporučit je lze všem, kteří hledají dobrý poměr ceny a výkonu. Za připomenutí stojí i ryze domácí provenience modelu. Lépe se lyže cítí v měkkém sněhu a ocení je většina univerzálních skialpinistů vyjma těch s extrémními parametry či požadavky. I použití je široké: lze si vzít na jednodenní túry, rychlé večerní procházky, dovedu si je bez limitu představit i na vícedenní, méně náročné přechody.

testovaná délka: 172 cm | parametry: 120–88–108, R: 16,5 m | Hmotnost: 2 720 g (pár)

Diskuze: Lusti Tour Performance 88 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Stöckli Edge FT

Fischer Transalp 90 Carbon

Cena: 17490 Kč

Lusti LP 76

Cena: 11190 Kč

Kästle RX12 GS

Cena: 23840 Kč

Salomon S/Max 8