Skialpy do 88 mm - Scott Superguide 88 2022/2023 - SNOWtest 2022/23 - skialpové lyže - SNOW.cz

Scott Superguide 88 2022/2023

Test lyží Scott Superguide 88 2022/2023
Kategorie: Lyže - skialpinistické | Značka: Scott

Řada Superguide je ověřenou klasikou Scott, jedna z lyží, na kterých značka založila svůj úspěch posledních let. Nabízí pět modelů mezi 88 až 95 mm pod vázáním, včetně dvou dámských. Aktuálně je Superguide 88 v nabídce v jedné pánské (červeno-černé), jedné univerzální (bílo-šedé) a jedné dámské světle modro-šedé variantě.

Filozofií řady je nabídnout co nejlehčí lyži, která ale bude velmi spolehlivá a výkonná při sjezdu. I proto se sendvičová konstrukce s eliptickým pláštěm opírá i o karbonová a aramidová vlákna. Dřevěné jádro kombinuje dvě dřeviny, lehkou paulovnii s pevným bukem, pod vázáním je pak vlaminován perforovaný titanal pro zpevnění oblasti pod vázáním a hlavně jeho bezpečné uchycení. Superguide 88 váží v testované délce 168 cm pouhých 1 270 gramů, široký pod botou je 86 mm (88 mm z názvu se váže k délce 178 cm).

Co prozradil test:

Lyže vykazuje perfektní torzní tuhost, což se pozitivně projevilo – samozřejmě vedle dobrých jízdních vlastností – třeba při těžším traverzování na tvrdém podkladu. Při sjezdu superguidy překvapí: jsou vynikající dokonce na zmrzlém a nerovném povrchu, drží na hraně, ale přitom snadno zahajují oblouk. Zatímco nepřehnaný rocker člověku pomáhá se zahájením oblouku, poloměr 17 m umožní stabilní a rychlou jízdu i v delších obloucích. Směle mohou konkurovat i modelům určeným primárně na sjezdové lyžování. Na měkkém jarním sněhu naopak poskytují jistotu a snadno překonávají překážky.

I chůze a manipulace v terénu jde velmi lehce, lyže dobře drží směr a v délce 168 cm byla velmi obratná při výstupu a agilní při sjezdu.

Závěr:

Široce univerzální lyže střižená tak akorát, aby se na ní skvěle chodilo, ale i výborně sjíždělo. Ocenili jsme zejména nízkou hmotnost v kombinaci se skvělými vlastnostmi při rychlejší jízdě na tvrdém podkladu. Snad jen v prašanu už bude lepší sáhnout pro jejich širšího sourozence Superguide 95. Toho využijí nejen těžší a silovější jezdci, ale i jezdkyně – opět se nabízí vedle pánské i v dámské verzi.

testovaná délka: 168 cm | parametry: 123–86–108, R: 17 m | Hmotnost: 2 540 g (pár)

Diskuze: Scott Superguide 88 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Scott v bazaru

Filip Čermák

Cena: 8000 Kč

Komerční tipy