Salomon MTN 86 Pro 2022/2023

Test lyží Salomon MTN 86 Pro 2022/2023
Kategorie: Lyže - skialpinistické | Značka: Salomon

Komfort i rychlost díky inovacím

Salomon vyrazil na trh se zbrusu novou skialpovou kolekcí už loni. Ale kdo ji měl možnost na vlastní oči spatřit, může se považovat za štístkaře. Doba covidová si pohrála nejen s uspěchaným marketingem, ale i s opožděnou výrobou, a tak jsme mohli novou řadu MTN vidět jen na stránkách časopisů a v omezeném množství na testovacích akcích. O to víc se bylo na co těšit, když nám přišlo fyzické vybavení na test.

V nové kolekci najdeme hned několik provedení nových lyží. Liší se zejména v šířkách 80, 84, 86 a 96, ale také v konstrukci. Pro začátečníky jsou lyže označeny Pure, pro sportovce Pro a pro experty a spořiče hmotnosti Carbon. My jsme pro test dostali nejuniverzálnější model MTN Pro 86. V testované délce 172 cm váží velmi pěkných 1 230 g a kromě lehkého jádra z kombinace karuby a topolu jsou konstruovány z více jak 40 % z materiálů, které jsou plně recyklovatelné a omezují tak dopad výroby na životní prostředí. Za zmínku stojí také Cork Damplifier, tedy části korku vložené do špičky i paty, které výborně tlumí vibrace při jízdě.

Při jízdě jsou velmi snadno ovladatelné a v porovnání s konkurencí i stabilnější na tvrdším povrchu nebo při vyšším tempu. V hlubokém sněhu mírně ztrácí vzhledem ke svému užšímu středu a vyžadují tak spíše dobrého lyžaře. Při chůzi však působí velmi lehce, subtilně a vybízí ke sportovnímu tempu. Méně výrazné krojení s 18 m poloměru se podepsalo na ukázkovém držení směru při chůzi a při traverzování a dobré vyvážení lyže zase na snadném manévrování při otočkách. Lyže doplňují i osvědčené pásy Colltex s výborným uchycením do výřezu na špičce a s „tail clipem“ na patě.

Pro koho?

Lyže MTN s označením Pro mají široký přesah. Lyže mají velmi solidní hmotnost a mírně je brzdí jen těžší, zato však spolehlivější vázání, zvládnou vše od jednodenních výletů přes večerní fitness touring až po vícedenní túry ve vysokých horách a limitovat vás může pouze jejich menší šířka v hlubokém sněhu.

Diskuze: Salomon MTN 86 Pro 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Armada Locator 88

Cena: 17390 Kč

Atomic Backland 85

Cena: 12799 Kč

Blizzard Zero G 084 Approach

Cena: 12499 Kč