Armada Tracer 88 2021/2022 - Test skialpových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz

Armada Tracer 88 2021/2022

Test lyží Armada Tracer 88 2021/2022
Kategorie: Lyže - skialpové | Značka: Armada

testovaná délka: 172 cm | parametry: 116,5–88–108,5, R: 20,5 m | Hmotnost: 2 450 g (pár)
rocker: Tip rocker

Řada lyží Tracer obsahuje hned čtyři modely lyží, které jsou podle výrobce určeny pro objevitele. Jinými slovy pro všechny, kteří jsou ochotni si pro pár dobrých oblouků někam dojít. Mezi čtyřmi šířkami od testovaných 88 mm až po úctyhodných 118 si vyberou všichni. Společným jmenovatelem je nízká hmotnost a univerzální „shape“ pro různorodé podmínky.

Co prozradil test:
Nejužší verze Tracer 88 má lehké dřevěné jádro z karuby a s 1 225 gramy patří v kategorii skialpů do 88 mm mezi ty lehčí. Svým zaměřením, tedy především šířkou a hmotností, jsou nejužší „tracery“ určeny pro rychlejší výstupy a podle výrobce pro sjezdy na tvrdším i měkkém povrchu. Ledu nahrávají titanalové výztuhy pod vázáním, které také omezují nebezpečí vytržení vázání z lyží, hlubšímu a rozměklému sněhu jde naproti zase výraznější rocker ve špičce.

Lyže patří spíše k měkčím, což potvrzuje i výrobce označením flexe 3–5 na stupnici 1–10, kde desítka znamená nejtužší. Výraznější rocker pomáhá při jízdě v měkkém sněhu, ale nesmí ho být moc. Lyže se ideálně chovají v rozbitém terénu, vyhovuje jim jarní firn, ale také upravená sjezdovka. Jsou klidné a spokojené, pokud zůstávají na povrchu a nemusí se potýkat s opravdu hlubokým a těžším sněhem. Na to už jsou příliš měkké a chovají se trochu neklidně. Rocker ve špičce a freeridové krojení je také trochu limituje při chůzi, kde mají tendenci mírně vybočovat z přímého směru. Ale vše vyvažují velmi dobrou hmotností, která tentokrát není jen na papíře. Celkově jsou „tracery“ při chůzi velmi příjemné, pocitově jako pírko a skvěle se s nimi manévruje.

Závěr:
Tracer 88 mohou zaujmout široké spektrum lyžařů. Ryzí skialpinisté asi zůstanou věrní tradičnějším značkám a po Armadě spíše sáhnou ti, kteří už mají doma nějaké freeridovky a chtěli by něco podobně naladěného, jen mnohem lehčího a užšího. Vhodné jsou ale i pro kondiční skitouring, kratší večerní výlety, lehčí a méně náročné sjezdy. Směrem dolů jim vyhovuje spíše klidnější tempo, proto budou vhodné i pro začínající a rekreační skialpinisty.


Pro koho a do jakých podmínek je testovaná lyže určena


Diskuze: Armada Tracer 88 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Atomic Backland 85

Cena: 12799 Kč

Atomic Backland 95

Cena: 15499 Kč

Dynastar E Lite 9