Kästle TX87 2021/2022 - Test skialpových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz

Kästle TX87 2021/2022

Test lyží Kästle TX87 2021/2022
Kategorie: Lyže - skialpové | Značka: Kästle

testovaná délka: 174 cm | parametry: 124–87–111, R: 15,5 m | hmotnost: 2 520 g (pár)
rocker: Tip and tail rocker

Rakouská značka v českých rukou proslula nejen kvalitními sjezdovými lyžemi, ale i vynikajícím materiálem pro freeride a skitouring. Touringovou řadu TX používá při své práci mnoho profesionálů, horských vůdců, ale oblíbená je i mezi závodníky ve skialpinismu. Řada TX čítá několik modelů v šířkách 65–103 mm, takže si vybere opravdu každý. My jsme letos dostali do testu dvě nejoblíbenější verze: širší TX93 a užší TX87.

Co prozradil test:
Karbon, skelná vlákna a jako základ lehké dřevěné jádro z paulovnie. K tomu legendární špička Hollowtech ve své třetí verzi, která letos přichází ještě s třešničkou na dortu. Svítí. Přes den akumuluje světlo, večer vám svítí na cestu, když se vracíte z túry. Hmotnost se pohybuje na hranici 1 200 gramů, což řadí lyže mezi lehčí v testované kategorii. A jaké jsou?

Lehké. Hlavně lehké. Stoupání na nich je radost nejen díky nízké hmotnosti, ale i jejich tvaru. Pocitově totiž působí v testované kategorii jako nejužší a nejpříjemnější pro chůzi. Snadno drží směr, dobře se chovají i v těžších traverzech, kde drží na hraně a nemají tendenci zatáčet. A to i přes svoje výraznější vykrojení. V testované délce 174 cm mají pouhých 15,5 metrů poloměru.

Při jízdě se chovají velmi klidně a jejich doménou jsou spíše měkčí podmínky a hlubší sníh. Na tvrdém kopci už naráží na limity své velmi lehké konstrukce, stejně jako při vyšších rychlostech. Pokud ale hledáte vyváženou univerzálku, která umí téměř všechno, budete spokojeni.

Závěr:
TX87 uspokojí mnoho skialpinistů. Od expertů, kteří ocení velmi nízkou hmotnost a vyvážené vlastnosti téměř v celé šířce spektra rychlostí a dovedností, po začínající skialpinisty, již se budou oťukávat při večerních vycházkách okolo lyžařského střediska. Doporučit je můžeme i na náročnější vícedenní přechody. Svoji práci odvede ve Špindlu na „buďfitce“, ale bez jakéhokoliv limitu i na Haute Route.


Pro koho a do jakých podmínek je testovaná skialpová lyže určena


Diskuze: Kästle TX87 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Atomic Backland 85

Cena: 12799 Kč

Atomic Backland 95

Cena: 15499 Kč

Dynastar E Lite 9