Lusti Tour 82 2021/2022 - Test skialpových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz

Lusti Tour 82 2021/2022

Test lyží Lusti Tour 82 2021/2022
Kategorie: Lyže - skialpové | Značka: Lusti

testovaná délka: 170 cm | parametry: 117–82–103, R: 19 m | hmotnost: 2 260 g (pár)
rocker: Camber

Skialpová kolekce Lusti čítá 5 modelů od nejužších závodních Tour Race s pouhými 64 mm na středu až po nejširší freetouringové Tour 94. My dnes zůstaneme při testování pěkně uprostřed a podíváme se, jak se v praxi chovají Tour 82, které v kolekci žacléřské továrny aspirují na titul největších univerzálek.

Co prozradil test:
Lusti Tour 82 patří mezi skialpovou klasiku. Svým tvarem, vykrojením i konstrukcí. Žádné módní výstřelky, ale osvědčený a léty prověřený standard. V Lusti postavili lyže, které vynikají svojí univerzálností a můžete se na ně kdykoliv spolehnout. Konstrukci tvoří lehké jádro z paulovnie vyztužené dvěma vrstvami prepregu, tedy sklolaminátové tkaniny předem nasycené již od výrobce. Karbon byste hledali marně. Ale výsledná cena lyží je okouzlující a moderní materiál tak snadno oželíte, pokud produkt funguje. Když navíc vezmete v úvahu hmotnost 1 130 gramů v testované délce 170 cm, těžko budete za necelých sedm tisíc hledat na trhu konkurenci.

Do kopce se na nich chodí velmi snadno. Dobře drží směr, nikam neuhýbají a spolehnout se na ně lze i v traverzech. Při otočkách jsou dobře vyvážené a celkově je na nich vidět dlouholetá zkušenost načerpaná i ze závodní skialpinistické minulosti jedné z dcer majitele značky.

Celkově je Tour 82 spíše měkčí, a vyhovuje proto širokému spektru lyžařů včetně těch, kteří nejsou zrovna špičkovými sjezdaři. Při sjezdu jsou spolehlivé a předvídatelné, snadno ovladatelné už v nižších rychlostech, nejvíce jim vyhovuje střední tempo, stejně jako střední až delší oblouky. Hodí se na tvrdší nebo upravený povrch, ale svoji práci odevzdají i v měkčím sněhu – dalo by se říci, že to je lyže pro všechny krkonošské podmínky.Závěr:
Lusti Tour 82 obstály dobře ve všech hodnocených parametrech. Nikde nevyčnívají, ani nepropadají. Jejich výhodou je klasický střih s menším vykrojením, velmi nízká hmotnost, ale také velmi nízká cena. Doporučit je můžeme jak začínajícím a méně náročným skialpinistům, tak i všem, kteří hledají univerzální lyži, na níž lze snadno a rychle stoupat a bez problémů sjíždět širokou škálu terénů.


Pro koho a do jakých podmínek je testovaná skialpová lyže určena


Diskuze: Lusti Tour 82 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Atomic Backland 85

Cena: 12799 Kč

Atomic Backland 95

Cena: 15499 Kč

Dynastar E Lite 9