Scott Superguide 88 2021/2022 - Test skialpových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz

Scott Superguide 88 2021/2022

Test lyží Scott Superguide 88 2021/2022
Kategorie: Lyže - skialpové | Značka: Scott

testovaná délka: 170 cm | parametry: 123–86–108, R: 17 m | hmotnost: 2 540 g (pár)
rocker: Tip rocker

Řada Superguide je pro značku Scott nosný segment, a to nejenom v oblasti skitouringu. Nabízí pět modelů mezi 88 až 95 mm pod vázáním včetně dvou dámských. Tento testovaný Superguide 88 je v nabídce hned ve třech verzích, červené, modré a holčičí bílé s růžovými prvky.

Co prozradil test:
Model Superguide 88 je určen na celodenní skitouring, ale i na krátké večerní vycházky. Oproti starším modelům doznal zásadních konstrukčních změn, které se velmi příznivě projevily zejména na jízdních vlastnostech a na výsledné hmotnosti. Lyže Superguide 88 váží v testované délce 170 cm pouhých 1 270 gramů a s 86 milimetry na středu lyže patří v této oblíbené kategorii mezi ty lehčí.

Lyže jsme testovali s rentalovým vázáním, které je trochu těžší než standard. Přesto působily při chůzi i při manipulaci v těžším terénu velmi lehce, solidně držely směr a testovaná délka poskytovala dostatek stability a obratnosti při výstupu i při sjezdu. Dřevěné jádro kombinuje dvě dřeviny, lehkou paulovnii s pevným bukem, a je dále zesílené karbonovými a aramidovými vlákny. Proto vykazuje perfektní torzní tuhost, na lyže jsme se mohli spolehnout i při těžším traverzování na tvrdém podkladu.

Při sjezdu jsou nové superguidy vynikající. Na zmrzlém i nerovném povrchu drží jako přibité, díky mírnému rockeru snadno zahajují oblouk a poloměr 17 m vás spolehlivě podrží i v delších obloucích. Vyšší rychlost jim rozhodně není cizí a mohou konkurovat i sportovně zaměřeným modelům určeným na běžné sjezdové lyžování. Na měkkém jarním sněhu naopak poskytují jistotu a snadno překonávají překážky. Snad jen v prašanu už bude lepší sáhnout pro jejich širšího sourozence Superguide 95.Závěr:
Pokud hledáte celodenní touringovou univerzálku, která je tak akorát široká, aby se na ní dobře chodilo, a přitom poskytne dostatek výkonu na náročnější sjezdy, máte rozhodně o čem přemýšlet. Ocenili jsme zejména nízkou hmotnost v kombinaci se skvělými vlastnostmi i při rychlejší jízdě dokonce na tvrdém podkladu nebo snadnou ovladatelnost v těžším terénu.


Pro koho a do jakých podmínek je testovaná skialpová lyže určena


Diskuze: Scott Superguide 88 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Atomic Backland 85

Cena: 12799 Kč

Atomic Backland 95

Cena: 15499 Kč

Dynastar E Lite 9