Movement Logic 86 2021/2022 - Test skialpových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz

Movement Logic 86 2021/2022

Test lyží Movement Logic 86 2021/2022
Kategorie: Lyže - skialpové | Značka: Movement

testovaná délka: 169 cm | parametry: 122–86–111, R: 14,5 m | hmotnost páru: 2 400 g
rocker: Tip and tail rocker

Historie švýcarské značky Movement sahá až do roku 1980. Továrna začínala s výrobou snowboardů pod značkou Wild Duck, v roce 1990 přidala lyže a v roce 2000 se zrodila značka Movement, která dnes patří mezi respektované výrobce lyží, ale i bot určených zejména pro skitouring a freeride.

První skialpové speciálky spatřily světlo světa v roce 2003 a v následujících letech se pak kolekce postupně rozšiřovala o freestylovou řadu Fly, freetouringovou Alp Tracks a freeridovou Go. My jsme letos dostali k testování hned několik párů lyží z kolekcí Go a Session, ale také úplnou novinku Logic 86, která je určena spíše pro začínající skialpinisty a skialpové půjčovny.

Movement Logic 86
Nové Logic mají líbivý design s ikonickým logem jablka v kombinaci s křížem, který odkazuje na zemi původu. Pokud chcete něco neokoukaného a s puncem švýcarské kvality, jsou Movementy rozhodně jedním z adeptů. Lyže mají velmi lehké jádro z karuby, dvojitou výztuhu ze sklolaminátu a plát titanalu pod vázáním, což jim dává do vínku velmi solidní vlastnosti v torzi. Solidní je také výsledná hmotnost. 1 200 gramů v testované délce 169 cm řadí „logiky“ mezi lehčí v kategorii skialpových lyží do 88 mm.

Jaké jsou?
K začátečnickým lyžím se často již dopředu přistupuje s despektem. O to větší je pak překvapení, když testér zjistí, že jeho předsudky byly přehnané a lyže toho umí mnohem víc, než předpokládal. A nejen o trochu víc. Logic 86 se pro mě osobně staly jedněmi z nejoblíbenějších lyží v testu. Proč?

Velmi dobře se na nich chodí. I přes výrazně širší špičku výborně drží směr, jsou skvěle vyvážené a chůze je na nich pocitově velmi snadná. Výrazná špička ale znamená výrazné vykrojení, v délce 169 pouhých 14,5 metru, což se negativně projevuje v těžších traverzech, kde je potřeba lyži trochu více prohnout, aby získala kontakt po celé délce. Vzhledem k spíše měkčímu charakteru lyží se ale nejedná o žádný zásadní nedostatek. Spíše naopak. Právě měkčí naladění v kombinaci s téměř slalomovým poloměrem dává lyžím do vínku snadné ovládání, ale také hravost, kterou známe ze standardních sjezdových lyží.

Poradí si dobře s hlubším a měkkým sněhem, vzhledem ke svému sjezdovému DNA ale dominují na hladším povrchu, kde se pozitivně projeví již zmíněná torzní tuhost. Na své limity naráží až na tvrdém ledovatém povrchu, ale jedná se o skialpové speciálky, u kterých to lze tak trochu předpokládat.

Pro koho?
Logic 86 cílí na všechny, kteří chtějí začít se skitouringem a investovat do vlastní výbavy částku, která není přemrštěná. Zároveň však očekávají kvalitu a nechtějí řešit zásadní kompromisy. Logic 86 svými dovednostmi totiž výrazně převyšují svoji cenu, a pokud hledáte opravdovou univerzálku na jednodenní túry a fitness touring v okolí lyžařského střediska, jste na správné adrese. Byť tyto lyže toho snesou mnohem víc. Jejich jediným limitem je měkčí podélná flexe. Proto budou ve standardních délkách vždy vyhovovat spíše lehčím jezdcům. Těžší váhové kategorie mohou zvolit mírně delší provedení.


Pro koho a do jakých podmínek je testovaná skialpová lyže určena


Diskuze: Movement Logic 86 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Dynafit Blacklight 88

Cena: 18200 Kč

Blizzard Brahma 82

Armada Locator 96

Cena: 18790 Kč

Fischer Transalp 86 Carbon

Cena: 16990 Kč

Atomic Backland 95

Cena: 15499 Kč