Blossom Xplore 85 2021/2022 - Test skialpových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz

Blossom Xplore 85 2021/2022

Test lyží Blossom Xplore 85 2021/2022
Kategorie: Lyže - skialpové | Značka: Blossom

testovaná délka: 172 cm | parametry: 122–85–107, R: 17 m | hmotnost: 2 500 g (pár)
rocker: Tip rocker

Skialpovka Xplore 85 italského výrobce Blossom byla v testu zajímavým osvěžením. Svým tvarem i designem vybočuje z typických skitouringových lyží a cílí spíše na patrioty značky a obecně všechny, kteří očekávají solidní sjezdové vlastnosti i v této kategorii vybavení.

Co prozradil test:
Když říkám solidní sjezdové vlastnosti, myslím tím projev, který se značně přibližuje k běžným sjezdovým lyžím sportovního zaměření. A přitom s velmi solidní hmotností, která se v testované délce 172 cm pohybovala na hranici 1 250 gramů. Za tu může jádro z lehké dřeviny paulovnie, které je vyztuženo skelnými a karbonovými vlákny. Zajímavé je použití capové konstrukce i titanalu v oblasti pod vázáním.

Při sjezdu jsou velmi zábavné, výborně drží na tvrdém povrchu, a pokud si poradíte s užším středem 85 mm, podrží vás i v hlubším sněhu. Mají solidní torzi v kombinaci s měkčí flexí, která se pozitivně projevuje ve snadném, až téměř hravém ovládání. Na tom se podílí i velmi mírný rocker ve špičce.

Při stoupání se chovají předvídatelně, byť jejich zajímavě tvarovaná a širší špička má někdy mírnou tendenci zatáčet. Celkově je ale jejich tvar vyváženou kombinací pro chůzi i sjezd. V těžších traverzech se na ně lze spolehnout nejen pro dobré držení na hraně, ale i pro snadnou ovladatelnost při otočkách.

Závěr: Pokud hledáte jedny jediné touringové lyže na všechno, mohly by Xplore 85 být tím pravým kandidátem. Při výstupu oceníte nízkou hmotnost i jejich obratnost, při sjezdu jsou překvapivě dobré i v hlubokém sněhu, rozhodně více, než bychom vzhledem k užšímu středu čekali. Na tvrdém podkladu drží i navzdory své nižší hmotnosti a mohou tak být zajímavým kandidátem i pro občasné allmountainové použití na sjezdovce. Nejsou zaměřeny na rychlost při stoupání, ani na extrémní sjezdy. Ale pro jednodenní túry se středně náročnými sjezdy budou jedny z nejlepších.


Pro koho a do jakých podmínek je testovaná skialpová lyže určena


Diskuze: Blossom Xplore 85 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Choc JasanSki

Cena: 11300 Kč

Kästle MX75

Cena: 26490 Kč

Völkl Deacon 72