G3 SEEKr 100 2021/2022

Test lyží G3 SEEKr 100 2021/2022
Kategorie: Lyže - skialpové | Značka: G3

testovaná délka: 178 cm | parametry: 132–100–120, R: 18,3 m | hmotnost: 2 940 g (pár)
rocker: Tip and tail rocker

Další kanadská pecka se jmenuje SEEKr 100. S rovnými 100 milimetry pod botou se jedná o nejširší lyže v našem testu a lze předpokládat, že tady půjde zejména o cestu dolů. Ale pojďme se na ně podívat podrobně.

Co prozradil test:
G3 SEEKr 100 řadí výrobce do kategorie Performance Touring, což znamená, že kromě cesty vzhůru lze očekávat velmi solidní výkon při sjezdu. To se nám ostatně potvrdilo. Lyže mají dřevěné jádro kombinované z topolu a paulovnie, které je vyztuženo karbonovými vlákny. Ve špičce najdeme delší „early rise rocker“ a podobně tomu je překvapivě i v patě. Menší 2mm camber pak jasně odkazuje na prašan a obecně měkké podmínky. Na tvrdém podkladu se kvůli absenci titanalu necítí úplně komfortně, byť pod nohama zkušeného jezdce zvládnou i to. Ale nevýrazný camber spolu s výraznými rockery na obou koncích a jejich šířkou je na ledě prostě limituje.

Při chůzi do kopce se chová i přes výrazné rockery velmi klidně, solidně drží stopu a pocitově je překvapivě lehká, byť na noze působí velmi robustně. A to je právě její výhoda při sjezdu. Masivní konstrukci důvěřují zkušení jezdci mnohem více než subtilním skialpovým speciálkám, byť se často jedná jen o vnitřní pocit. SEEKr 100 jsou velmi snadno ovladatelné a překvapivě dobře si vedou i v mírně vyšších rychlostech. To ale platí opět pouze v prašanu. Na tvrdším povrchu nebo rozbité pistě je potřeba trochu přibrzdit.Závěr:
Jsou široké, jsou určeny do prašanu, a pokud mluvíme o touringu, máme na mysli freetouring. Tyhle lyže nejsou i přes svoji relativně nízkou hmotnost určeny ke každodenním fitness výletům po Krkonoších, ale tam, kde nezáleží na délce výstupu, ale na délce sjezdu. Doporučit je můžeme všem, kteří hledají ryzí freeridovky s nízkou hmotností a při cestě dolů hledají hlavně prašan.


Pro koho a do jakých podmínek je testovaná skialpová lyže určena


Diskuze: G3 SEEKr 100 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Armada Locator 88

Cena: 17390 Kč

Atomic Backland 85

Cena: 12799 Kč

Blizzard Zero G 084 Approach

Cena: 12499 Kč