Scott Superguide 95 2021/2022 - Test skialpových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz

Scott Superguide 95 2021/2022

Test lyží Scott Superguide 95 2021/2022
Kategorie: Lyže - skialpové | Značka: Scott

testovaná délka: 178 cm | parametry: 130–95–115, R: 21 m | hmotnost: 2 880 g (pár)
rocker: Tip rocker

Řada Superguide nabízí pět modelů mezi 88 až 95 mm. Ten nejužší jsme popsali ve SNOW 133, nyní přichází řada na ten nejširší. Scott Superguide 95 je lehká skialpová lyže, která ale nezapírá svoje freeridové kořeny.

Co prozradil test:
Superguide 95 mají celodřevěné jádro kombinované z buku a paulovnie, tedy dvou dřevin s rozdílnými vlastnostmi, poskládané tak, aby zajistilo potřebné mechanické vlastnosti a uchovalo si nízkou hmotnost. Tuhost, zejména tu torzní, jim pak optimalizují karbonová a aramidová vlákna. V testované délce váží jedna lyže 1 440 gramů a v kategorii lyží s 95 mm pod botou patří mezi nejlehčí na trhu.

Nízká hmotnost vás překvapí hned, jak vezmete lyže poprvé do ruky. A pozitivní dojem přetrvává dál. Při chůzi se snadno ovládají, na tvrdém podkladu dobře drží, jen ve strmých traverzech, zejména na zmrzlém kopci, už je limituje jejich šířka. Ta naopak nese své ovoce při sjezdu. Fajn je také originální metoda uchycení pásů do otvorů na špičce.

Hlavní slávu ale začnou sklízet v momentu, když se odpíchnete do sjezdu. V něm jsou totiž vynikající. A to až tak, že nejen v prašanu, ale i na zmrzlém kopci a ve firnu nemáte ani na chvilku pocit, že byste jeli na touringových lyžích. Velmi ochotně se ohýbají do oblouku, přitom velmi dobře drží v torzi, mírný rocker pomáhá zahajovat oblouky, takže i s poloměrem 21 metrů jsou stále ochotné podřídit se požadavkům jezdce na kratší oblouky. Není obvyklé, aby se lyže takovýchto parametrů – šířka, délka, rádius – ovládaly tak snadno. A co teprve, když dojde na hluboký, a hlavně čerstvý sníh – to je jejich pravá doména. Poskytují fantastickou oporu a dostatek výtlaku, takže se s nimi můžete pustit opravdu kamkoliv. V čerstvém prašanu excelují i při výstupu.Závěr:
Scott Superguide 95 je plnohodnotná univerzálka, ale nejvíce radosti a přidané hodnoty přinese milovníkům prašanu. V testované délce jsme nenašli žádné nevýhody vyjma těch zcela logických: menší obratnost v otočkách (délka 178 cm) a menší jistota ve zmrzlých prudkých traverzech (šířka 95 mm). Jinak vám splní všechno, a dokonce dokáže i zastoupit sjezdové lyže na (ideálně odměklé) sjezdovce.


Pro koho a do jakých podmínek je testovaná skialpová lyže určena


Diskuze: Scott Superguide 95 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Atomic Backland 85

Cena: 12799 Kč

Atomic Backland 95

Cena: 15499 Kč

Dynastar E Lite 9