K2 Wayback 88 2021/2022 - Test skialpových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz

K2 Wayback 88 2021/2022

Test lyží K2 Wayback 88 2021/2022
Kategorie: Lyže - skialpové | Značka: K2

testovaná délka: 174 cm | parametry: 121–88–109, R: 20 m | hmotnost: 2 550 g (pár)
rocker: Tip and tail rocker

Model Wayback 88 je v kolekci americké značky K2 stálicí a mezi skialpinisty v podstatě legendou. Waybacky, vyráběné i v dámské variantě Talkback, posbíraly mnoho prestižních ocenění a prošly mnoha odbornými testy po celém světě. Jak jsme se na ně dívali my v Krkonoších?

Co prozradil test:
Waybacky v šířce 88 (testovali jsme i širší variantu 96 mm) patří do nejoblíbenější kategorie skialpových univerzálek do 88 mm na středu. Tahle magická hranice se časem ukázala jako zcela ideální pro kombinaci pohodlné chůze a dostatečné opory v hlubším nebo rozbitém sněhu. Na ryzí freeride to není, ale zase si při traverzování nevykloubíte kyčle a nesedřete kotníky.

Model Wayback se v této kategorii výrazně odlišuje od mainstreamu. Patří k těm nejlehčím v kategorii, velmi dobře drží stopu při přímé chůzi i při traverzování, nemá tendenci nikam zatáčet a je prostě celkově dobře vyladěn. Takových lyží jsme měli v testu více, ale žádné nebyly tak tuhé v torzi i v ohybu jako Wayback 88. Pro někoho plus, pro někoho možná minus. Ale pokud se pohybujete v těžkých podmínkách, kde se střídá tvrdý povrch, led a ufoukaný sníh, tyhle vlastnosti oceníte.

Waybacky mají celodřevěné jádro vyztužené titanalem a karbonem. U skialpových lyží spíše výjimečné použití titanalu je přibližuje standardním sjezdovým lyžím a dává jim do vínku skvělé vlastnosti na cestu dolů, a to při velmi nízké hmotnosti. Jediným limitem celkově tužší konstrukce jsou boule a prašan, kde se lyže trochu hůře prohýbají, reagují agresivnějším reboundem a očekávají tak dobrého technického jezdce. Výhodou je naopak široké váhové spektrum jezdců, které díky své konstrukci bez problémů unesou.Závěr:
Za nás, co chodíme nahoru, abychom si hlavně užili sjezd dolů, jednoznačně palec nahoru. Wayback 88 si můžete vzít na nenáročnou túru, na těžší sjezdy v úzkých kuloárech, stoprocentně vás podrží na ledovatých traverzech. Jsou určeny spíše pro zkušenější jezdce a experty, ale svým celkovým univerzálním naladěním mohou oslovit i začínající skialpinisty. A bonus navíc, kterému jsme nevěřili, ale funguje fantasticky? Snowphobic Topsheet. Tedy vrchní folie, která brání nalepování sněhu na povrch lyží. Opravdu tak zůstávají lehké celý den.


Pro koho a do jakých podmínek je testovaná skialpová lyže určena


Diskuze: K2 Wayback 88 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Scott Proguide 96

Cena: 18150 Kč

Blossom Xplore 87

Cena: 21690 Kč

Rossignol Escaper 87 Nano

Cena: 15990 Kč