G3 FINDr 94 2021/2022 - Test skialpových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz

G3 FINDr 94 2021/2022

Test lyží G3 FINDr 94 2021/2022
Kategorie: Lyže - skialpové | Značka: G3

testovaná délka: 172 cm | parametry: 126–94–113, R: 19,4 m | hmotnost: 2 680 g (pár)
rocker: Tip and tail rocker

G3 je Kanada. A Kanada je prašan. A za prašanem se nedá vždycky vyjet lanovkou, ale občas se musí někam dojít. A někdy to může trvat trochu déle. A na tohle všechno jsou G3 FINDr 94, které jsme měli možnost otestovat ve všech podmínkách, jež nám postavila do cesty krkonošská zima i jarní rakouský ledovec.

Co prozradil test:
Na rozdíl od modelu SEEKr 100 mají standardní 6mm camber, který je mnohem více přibližuje k běžným sjezdovým lyžím. Ale také jim dává do vínku mnohem lepší držení na tvrdším povrchu. I oba rockery ve špičce a patě jsou spíše kratší a slibují tak příznivější držení na ledě. Dřevěné jádro je kombinováno z topolu a paulovnie a bohatě vyztuženo karbonovými vlákny. Lyže tedy mají i solidní torzní tuhost a kromě prašanu se hodí i na náročnější sjezdy ve stinných zmrzlých žlabech. Jejich doménou bude ale přednostně prašan, měkké a rozbité podmínky. Tam se chovají spolehlivě, předvídatelně a velmi agilně. Při testování na sjezdovce jsme je dokonce označili jako zábavné a hravé.

Při chůzi jsou pocitově trochu těžší i přes jejich relativně nízkou hmotnost 1 400 gramů. Ta samozřejmě poroste s délkou a nutno říct, že pokud jste dospělejšího vzrůstu nejen na výšku, ale i co do hmotnosti, měli byste se poohlédnout právě po delších variantách. Jsou totiž spíše měkčí a v testované délce 172 cm působily jako dobré univerzálky, pro těžší a rychlejší sjezdy však pocitově příliš krátké. Za ten pocit může zejména rocker nejen ve špičce, ale i v patě, který zkracuje kontaktní délku hrany na tvrdším nebo rovném povrchu.Závěr:
Nelze je srovnávat se standardními skialpovkami. Je to prostě trochu jiná koncepce, která vychází z podmínek v zemi původu. Nejsou určeny na každodenní fitness vycházky, ale pro opravdové ježdění v prašanu a v těžších podmínkách. Mají solidní hmotnost, ale pokud vám jde o ni, najdete u konkurence mnoho lehčích a vhodnějších lyží na chození. Pokud vám jde o sjezd, spolehlivost a stabilitu, budou jim naopak v této šířce málokteré ostatní lyže konkurovat.


Pro koho a do jakých podmínek je testovaná skialpová lyže určena


Diskuze: G3 FINDr 94 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Blizzard Zero G 084 Approach

Cena: 12499 Kč

Rossignol Escaper 87 Nano

Cena: 15990 Kč

Lusti Tour Performance 88

Cena: 17999 Kč

Stöckli Laser SL

Elan SLX