Dynastar M-Tour 87 CA 2021/2022 - Test skialpových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz

Dynastar M-Tour 87 CA 2021/2022

Test lyží Dynastar M-Tour 87 CA 2021/2022
Kategorie: Lyže - freeridové | Značka: Dynastar

testovaná délka: 179 cm | parametry: 127–87–103, R: 15 m | hmotnost: 2 500 g (pár)
rocker: Tip rocker

Za dlouhým názvem se skrývají sympatické skitouringové lyže francouzského výrobce Dynastar, které svým tvarem jasně odkazují na legendární freeridové a freetouringové modely Cham. Výrazný rocker ve špičce v kombinaci s její šířkou je předurčuje do hlubšího sněhu, horších podmínek a celkově prostě na sjezd. Ale nepředbíhejme.

Co prozradil test:
Lyže mají lehké dřevěné jádro z paulovnie, které je vyztuženo karbonovými vlákny. Zajímavé jsou však plnohodnotné ABS bočnice po celé délce lyží, které lépe přenáší impulsy jezdce na hrany a celkově zlepšují grip na tvrdém podkladu.

Vynikají hlavně při sjezdu. Široká špička s výrazným rockerem skvěle plave v hlubokém sněhu, mírný rocker v patě zase hlídá přílišný rebound na konci oblouku. Na tvrdším povrchu jsou lyže dostatečně stabilní a tuhé v torzi, pozor je třeba dát jen na ideální postoj na středu lyží, aby vás nevytrestala mírně rockerová pata a zároveň jste lyže zatížili už od špičky. Ale jinak se s nimi můžete pustit téměř do čehokoliv.

Při výstupu mají vzhledem ke svému tvaru tendenci trochu „šněrovat“, široká špička má pak limity v užší prošlápnuté stopě. Ale při traverzování i na tvrdém kopci se chovají ukázkově. Vykrojení totiž není nijak výrazné.Závěr:
Dynastar M-Tour 87 Ca najdou široké využití. Mohou velmi dobře posloužit jako allmountain i na upravených tratích, ale svoje místo mají ve volné přírodě, nejlépe tam, kde očekáváte kvalitní sjezdy. Při chůzi mírně naráží na limity svého specifického tvaru, ale na druhou stranu jsou příjemně lehké a obratné. Své příznivce najdou mezi těmi, kteří kromě solidní hmotnosti očekávají sjezdový výkon na úrovni užších freeridových lyží. Nejvíce doporučit je můžeme pro jednodenní túry kombinované s pěknými sjezdy.


Pro koho a do jakých podmínek je testovaná skialpová lyže určena


Diskuze: Dynastar M-Tour 87 CA 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

OCB FCTR M165

Dynastar M-Vertical 88

Cena: 17990 Kč