Black Crows Camox Freebird 2021/2022 - Test skialpových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test skialpových lyží 2021-22 - SNOWtest Black Crows Camox Freebird 2021

Black Crows Camox Freebird 2021/2022

Test lyží Black Crows Camox Freebird 2021/2022
Kategorie: Lyže - skialpové | Značka: Black Crows

testovaná délka: 172,2 cm | parametry: 133–96–113, R: 17 m | hmotnost: 2 900 g (pár)
rocker: Tip and tail rocker

Model Camox Freebird francouzské značky Black Crows je pravým univerzálem navždy a na všechno. Samozřejmě, mají téměř deset centimetrů pod botou, takže pokud jste příznivci rychlých výstupů a více než sjezd vás zajímá samotná cesta nahoru, budou pro vás pravděpodobně příliš široké a těžké. Ale kdo hledá svou jedinou skialpovku pro nekonečné toulání po velkých i malých kopcích a hledání jakkoliv obtížných sjezdů, měl by číst dál.

Co prozradil test:
Nepatří mezi nejlehčí, alespoň papírově. Ale v kombinaci s lehoučkým vázáním Fritschi Xenic působí na noze velmi obratně, lehce a při chůzi téměř ukázkově drží směr i přes svoji větší šířku. Měl jsem možnost na nich absolvovat celodenní přechod Krkonoš a ani po 42 km převážně po upravených a tvrdších cestách jsem nelitoval, že jsem vyrazil zrovna na tomto modelu.

Při sjezdu se chovají výborně, byť testovaná délka 172 cm bude vyhovovat spíše lehčím jezdcům nebo něžnému pohlaví. Hmotnější jezdci by měli volit delší verze, které je lépe podrží i na tvrdším povrchu. Mimo sjezdovky jsou Camox Freebird fantastické. Na tvrdém podkladu už trochu naráží na limity ve vyšší rychlosti, což je způsobeno kromě přizvednuté špičky i rockerem v patě. Jinak mají lyže standardní camber a patří spíše mezi tužší kousky, na kterých se nemusíte bát traverzovat ani velmi zmrzlé pasáže.Závěr:
Pro mě osobně vítěz interní kategorie největších univerzálek pro skitouring. Kromě jednodenních výletů v Krkonoších s nimi lze zvládnout i náročné vícedenní přechody ve vysokých horách. Nebude vás limitovat jejich hmotnost, ani jízdní vlastnosti. V prašanu využijete jejich šířku, v krustě naopak pouze mírné vykrojení, které zachovává větší plochu a lyže tak nemají tendenci se bořit. A navíc užijete i spoustu zábavy. „Camoxy“ jsou totiž při sjezdu velmi agilní a hravé.


Pro koho a do jakých podmínek je testovaná skialpová lyže určena


Diskuze: Black Crows Camox Freebird 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy