Dynafit Radical 88 2021/2022 - Test skialpových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz

Dynafit Radical 88 2021/2022

Test lyží Dynafit Radical 88 2021/2022
Kategorie: Lyže - skialpové | Značka: Dynafit

Testovaná délka: 174 cm | parametry: 121–88–110, R: 20,5 m | hmotnost páru: 2 600 g
rocker: Tip and tail rocker

Představovat značku Dynafit je mezi skialpinisty házení hrachu na zeď. Dynafit platí za synonymum skitouringu a při jejím vyslovení většině uživatelů naskakují obrazy zasněžených plání, lehkých vázání, legendárních bot a znalcům také mnoho patentů, které posunuly skitouring o pěkný kus vpřed. Ale hlavně ho přenesly od horolezců a závodníků mezi běžné rekreační lyžaře. A právě pro ty je určena i testovaná novinka, lyže Dynafit Radical 88.

Jaké jsou?
Radical 88 mají dřevěné jádro z topolu, které je vyztuženo po celé délce karbonovými vlákny a v oblasti pod vázáním i vrstvou titanalu, jež by měla vedle zlepšení jízdních vlastností eliminovat případné vytržení vázání z lyží. V testované délce 174 cm váží 1 300 gramů, což je řadí v testované kategorii spíše k těžším kouskům, ale vyšší hmotnost je v tomto případě vykoupena solidními vlastnostmi při jízdě z kopce. Tam totiž velmi univerzální „radicaly“ vynikají.

Stabilní konstrukce s plnohodnotnými ABS bočnicemi velmi dobře reaguje na veškeré impulsy jezdce, lyže jsou velmi stabilní na tvrdém podkladu, ale s dostatečnou plochou a středem na hranici devíti centimetrů perfektně plavou v hlubokém sněhu. Mají výraznější rocker ve špičce, který citelně pomáhá zahajovat oblouky, ale také v kategorii netradiční mírný rocker v patě, který usnadňuje ukončení oblouků na tvrdším povrchu a eliminuje přílišný rebound v hlubším sněhu. Právě konstrukce rockerů je u tohoto modelu velmi zajímavá. V každé nabízené délce je rocker ve špičce i v patě jinak dlouhý, což je v kategorii skialpových speciálek spíše unikátní. Díky tomu totiž efektivní hrana odpovídá proporčně délce lyží.

Při chůzi se chovají Radical 88 ukázkově. Velmi dobře drží stopu, jsou perfektně vyvážené, a tedy obratné při otočkách, lze se na ně bez problému spolehnout i v těžších traverzech. Jediným limitem tak zůstává vyšší hmotnost, která se v kombinaci se setovým vázáním Dynafit Radical při chůzi projeví.

Pro koho?
Dynafit Radical 88 cílí na začínající skialpinisty, kteří chtějí pořídit jednoduše kompletní kvalitní vybavení – nabízí se totiž v setu s namontovaným vázáním a pásy Pomoca. I cena je relativně přívětivá, zejména pokud přihlédneme k faktu, že se jedná o set renomovaného výrobce. Ten, kdo se pro Radical 88 rozhodne, určitě neudělá chybu. Lyže jsou velmi univerzální, zvládají široké spektrum terénů a svým jízdním projevem připomínají standardní sjezdové lyže. I proto je to dobrá volba pro náročné začínající skialpinisty, kteří mohou chtít od své lyže i třeba občas sjet sjezdovku. Navíc si v rámci „systému Radical“ můžete pořídit esteticky sladěné boty a kompletní sadu oblečení. Pokud se tedy smíříte s vyšší hmotností lyže při chůzi a vyměníte ji za velmi dobré sjezdové vlastnosti, budete spokojeni. Pokud jste ale chrti a řešíte každý gram, podívejte se v kolekci Dynafitu o kousek výše.


Pro koho a do jakých podmínek je testovaná skialpová lyže určena


Diskuze: Dynafit Radical 88 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Atomic Backland 85

Cena: 12799 Kč

Atomic Backland 95

Cena: 15499 Kč

Dynastar E Lite 9