Sasci Alpine 87 2021/2022 - Test skialpových lyží 2021-22 - SNOWtest - SNOW.cz

Sasci Alpine 87 2021/2022

Test lyží Sasci Alpine 87 2021/2022
Kategorie: Lyže - skialpové | Značka: Sasci

testovaná délka: 172 cm | parametry: 132–87–114, R: 17,2 m | hmotnost: 2 640 g (pár)
rocker: Camber

Název zcela nové značky na českém trhu vznikl vtipným spojením italského slova „sci“ (lyže) a počátečními písmeny příjmení svého zakladatele, Jana Satrapy. Značka Sasci přichází do své první sezóny s několika modely sjezdových lyží, ale i se dvěma skitouringovými. A jedním z nich je testovaný Alpine 87.

Co prozradil test:
Sasci Alpine 87 mají svůj předobraz v Lusti CWR 87. Proč se tím tajit. CWR 87 jsou několika sezónami prověřené allmountainy, svým tvarem vyhovují pro stavbu skialpových lyží s přesahem na sjezdovku a allmountain, stačí tedy vyladit konstrukci. A na tom si u Sasci dali záležet a redakce SNOW měla tu čest se na tom podílet.

Základ konstrukce tvoří lehké dřevo paulovnie, která je vyztuženo karbonovými vlákny. Absence titanalu se podepsala na velmi solidní hmotnosti, karbon naopak přidává znatelně na torzi, takže lyže se chovají velmi dobře i na tvrdém kopci. Výraznější rocker pomáhá zahájit oblouky a velmi dobře se chová zejména v hlubším a rozbitém sněhu. Lyže navíc výborně drží na hraně a nezapřou svůj sportovní původ, ani charakter. Na upraveném nebo mírně rozbitém povrchu je na nich jízda z kopce čirá radost.

Při chůzi jsou v porovnání se standardními skialpovkami trochu neklidné a nedrží tak dobře směr. To je dáno výraznějším vykrojením, které se podepisuje i na složitějším traverzování ve strmých pasážích. Pocitově jsou však velmi lehké a obratné, dobře se s nimi manipuluje i při otočkách.

Závěr:
Není to typická skialpovka. Svůj původ v allmountainu určeném spíše na upravenou trať nezapře. Výraznější vykrojení se podepisuje na chůzi i na jízdě v hlubokém sněhu. Sasci Alpine jsou určeny spíše pro aktivní skitouring v lyžařském areálu a v jeho okolí, na večerní fitness procházky s návraty po sjezdovce nebo prostě na upravený terén. Tam totiž oceníte jejich sjezdové vlastnosti, které jsou srovnatelné s naprostou většinou sportovně zaměřených sjezdových lyží.


Pro koho a do jakých podmínek je testovaná skialpová lyže určena


Diskuze: Sasci Alpine 87 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Atomic Cloud 9

Salomon S/Race Pro GS

Cena: 23690 Kč