Atomic Redster X9 S 2020/2021 - Test lyží 2020/21 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2020/21 - SNOWtest Atomic Redster X9 S 2020

Atomic Redster X9 S 2020/2021

Test lyží Atomic Redster X9 S 2020/2021
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Atomic

Redster X9 není na trhu žádným nováčkem, v kolekci rakouského výrobce patří na vrchol nabídky segmentu veřejného lyžování a u sportující veřejnosti zaznamenal velkou oblibu. Konstrukcí a šířkou se blíží závodním lyžím, poloměrem pokrývá mezeru mezi komerční slalomkou a obřačkou, k tomu je vyladěn tak, aby zvládl širší portfolio jízdních situací.

Co prozradil test:

Jako by z oka vypadl konkurentům Fischer CT nebo Salomon S/Race Pro. Stejná koncepce, stejná délka, stejně úzký střed 65 mm a stejný poloměr na hranici 15 metrů. Svoji historii píše Redster X9 už od dob „doubledeckového“ modelu XT, který byl původně konstruován pro soutěže v paralelním slalomu a vyráběl se pouze v délce 175 cm. Tehdejší XT byly velmi tvrdé a disponovaly závodní deskou. Dnešní Redster X9 z této koncepce vybočují a je na každém, zda to pro něj bude výhoda či nevýhoda. Ač mají adekvátní parametry, jsou oproti svým konkurentům naladěny spíše přátelsky a čistě sportovní jízdu nikterak nevnucují. Mohou tak sloužit i pro celodenní sportovní lyžování. Limitovat vás bude snad jen velmi úzký střed, kterému se v odpoledním měkkém sněhu už moc nelíbí. Ale jinak? Zvládají velmi široké spektrum oblouků. Až překvapivě veliké. V jízdě přes konstrukční poloměr jsou poddajné, do úplně krátkých oblouků je také nemusíte nijak extra nutit. Vyhovuje jim vysoká rychlost a tvrdý povrch, kde najdou oporu a prohnou se. Jsou velmi živé, ale i pro lehčího, technicky vybaveného jezdce pořád tak akorát. Mírně dávají najevo svou dominanci, ale nejsou nikterak nezkrotitelné, snad jen trochu tužší špička vyžaduje přesné zahájení. Žádný rocker vám tentokrát nepomůže.

Závěr:

Palec nahoru. Letošní verze mě víc než bavila. Je to lyže pro dobré sportovní lyžaře, pro experty, primárně pro těžší váhové kategorie, ale i pro lehčí lyžaře, pokud jezdí sportovně a rychle. Je stabilní, rychlá, přesto však „lidská“. Když ji porovnáte s konkurenty, má tenčí titanalové výztuhy a to z ní právě dělá materiál, který můžete používat na upraveném kopci opravdu celý den. Pokud se bojíte obřaček a neuvažujete o slalomkách, je tady Redster X9.


Testovaná délka: 175 cm
Parametry: 114–65,5–99,5, R: 15,4 m
Rocker:
Diskuze: Atomic Redster X9 S 2020/2021

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Dynastar M-Vertical 88

Cena: 17990 Kč

Atomic Cloud C9

Scott Superguide 88

Cena: 15990 Kč

Salomon MTN 86 Pro

Cena: 14000 Kč