Kessler The Helix 2020/2021 - Test lyží 2020/21 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2020/21 - SNOWtest Kessler The Helix 2020

Kessler The Helix 2020/2021

Test lyží Kessler The Helix 2020/2021
Kategorie: Lyže - univerzální | Značka: Kessler

Druhé Kesslery v letošním testu byly jak jinak také potěšením – o to větším, že cílí na nás muže, a může se tak skutečně naplno projevit. Model Helix je určen pro sportovně zaměřené lyžaře, kteří nemají úplně ambice trávit celý den na obřačkách, ale když je dobrý kopec, tak se toho nebojí.

Co prozradil test:

S délkou 182 cm už musíte mít trochu pro strach uděláno. I přes velmi ochotný a univerzální poloměr 16 metrů se s takovou lyží hned tak někam nevejdete, a lyžování na nejdelších Helixech není tak jen o dovednostech, ale i o hlavě. Pokud vám ale delší lyže vyhovují, budete nadšeni.
Kessleru se podařilo vyladit lyže, které prostě chcete mít na celodenní lyžování. A to opravdu od nejtvrdšího rána po rozbité zimní odpoledne. Střed 74 mm je tak akorát, aby stihl ještě živě přehranit a zároveň si poradil s povrchem, který už není o nenáročném carvingovém kroužení, ale spíš o výzvách. Mírný rocker ve špičce pomáhá zahajovat oblouky na tvrdším povrchu a zároveň zlepšuje průchodnost horším terénem. Měkčí pata v kombinaci s mírným přizvednutím pak vypouští lyže z oblouku velmi snadno, což při této délce určitě oceníte.
Rychlost je jim vlastní, ale velmi snadno se ovládají i ve středním tempu. Umí široké spektrum oblouků, vynikají zejména v těch středních a delších. Velmi snadno se prohýbají, skvěle kopírují nerovnosti a jízda na nich připomíná mazání naměklého másla na chleba: Je to plynulé a snadné.

Závěr:

Palec nahoru. Tyto lyže zvládnou vše, co jiná komerční obřačka, ale zároveň přidávají osobitý klid a nadhled čtyřicátníka. Dostatek výkonu na vše, ale potřeba být všude první už před časem vzala za své. A pokud to chcete trochu točivější, volte variantu 174 cm. Známe ji, je taky skvělá.


Testovaná délka: 182 cm
Parametry: 123–74–108, R: 16 m
Rocker:
Diskuze: Kessler The Helix 2020/2021

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Lusti Tour Progress 88

Cena: 14999 Kč

Atomic Backland 85

Cena: 12799 Kč

Rossignol Experience 82 TI

Cena: 16590 Kč