Rossignol Hero Elite ST Ti (Konect) 2020/2021 - Test lyží 2020/21 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2020/21 - SNOWtest Rossignol Hero Elite ST Ti (Konect) 2020

Rossignol Hero Elite ST Ti (Konect) 2020/2021

Test lyží Rossignol Hero Elite ST Ti (Konect) 2020/2021
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Rossignol

Tyhle lyže patří mezi nejoblíbenější komerční slalomky na planetě. Nemám k tomu žádnou statistiku, ale když se v zimě dívám kolem sebe, vidím jich bezpočet. Může za to tradice značky, neokoukané technologie, design, nebo nápis „hero“? Pojďme se podívat, jak fungují na kopci.

Co prozradil test:

Hero Elite ST Ti jsou nejvýše postavené slalomky v kolekci francouzského výrobce. Samozřejmě pokud pomineme závodní modely označené FIS. Mají klasickou sendvičovou konstrukci podpořenou titanalem, ale také technologií LCT (Line Control Technology), která se v podobě podélně uloženého pásku z titanalu, který je umístěn mezi dva elastomery, pozitivně projevuje na torzi lyží a především na eliminaci vibrací. Osazeny jsou měkčí deskou Konect, v katalogu pak najdeme ještě stejný model s tužší deskou R22. V testu jsme měli standardní délku 167 cm, která je pro slalomky této kategorie nejtypičtější. Ta se ukázala jako mimořádně univerzální, velmi dobře ovladatelná a spolehlivá zejména pro lehčí, přitom však dobře technicky vybavené jezdce. Zvládá perfektně krátké oblouky, ale bez limitů se jí daří i ve středních obloucích a jízdě přes konstrukční poloměr. Tedy další povedená slalomka, která toho umí mnohem více, než bychom od ní čekali. Měkčí deska umožňuje velmi snadné prohnutí a i na strmém kopci se s ní udržíte v řezaných obloucích. Je pokojná, agilní, přitom však dostatečně živá a zábavná. Také jsme ocenili její nízkou hmotnost a velmi široké spektrum povrchů, na kterých s ní můžete jezdit. Velmi dobře si totiž poradila i na měkkém sněhu, byť její cílovka je určitě tvrdý povrch.

Závěr:

Nadchly nás. Jen je potřeba upozornit, že vyšší hmotnostní kategorie už by měly volit verzi s tužší deskou R22, nebo vyšší délku. Agresivnějším a těžším testérům už se tyto lyže zdály příliš měkké. Obecně jsou určitě trochu poddajnější než většina komerčních slalomek, ale to jim také dává do vínku vysokou univerzálnost, kterou bychom od slalomky nečekali.


Testovaná délka: 167 cm
Parametry: 122–68–104, R: 13 m
Rocker:Diskuze: Rossignol Hero Elite ST Ti (Konect) 2020/2021

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Völkl Deacon 84

Kästle RX12 GS

Cena: 23840 Kč