Salomon S/Max Blast 2020/2021 - Test lyží 2020/21 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2020/21 - SNOWtest Salomon S/Max Blast 2020

Salomon S/Max Blast 2020/2021

Test lyží Salomon S/Max Blast 2020/2021
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Salomon

Model S/Max Blast už známe z loňského roku. Jedná se o nejvyšší model sportovní řady S/Max, která přímo konkuruje závodním modelům řady Rush. Přesto je v něčem jiný, a není to pouze design.

Co prozradil test:

S/Max Blast jako by z oka vypadl komerční obřačce S/Race Rush GS. Pokud si vezmete stejnou délku a položíte lyže vedle sebe na sníh, nevidíte, kromě designu, jediný rozdíl. Při bližším zkoumání však najdete rozdílný Edge Amplifier, který přenáší pomocí důmyslné konstrukce síly přímo na hrany a zlepšuje grip na tvrdém podkladu. Na závodní obřačce Rush je jednodílný, na modelu Blast dvoudílný. „Blasty“ tedy nejsou tak tuhé v ohybu, mnohem lépe se prohýbají, a proto přizpůsobují měkčímu sněhu. „Blasty“ jsou také o dva milimetry širší na středu a celkově mají o dva metry kratší rádius než porovnávané obřačky Rush. Rozdíl je také v použitém jádru. „Blasty“ mají lehčí jasanové dřevo, podpořené ale dvěma titanaly. A jak se na nich jezdí? Pro nás další velké překvapení a nadšení. I tvrdošíjní zastánci komerčních obřaček po svezení na S/Max Blast uznali, že tyhle lyže je dokážou takřka plnohodnotně nahradit, přitom však přinášejí znatelné bonusy právě v podobě širšího středu, snadnějšího ovládaní a nižší hmotnosti. Lyžování na nich je velmi zábavné, mají silný tah do oblouku a dávají pocit, že se na ně můžete spolehnout i na tvrdém kopci na tisíc procent. Kombinace technologie Edge Amplifier a širšího středu zase rozšiřuje jejich pole působnosti od tvrdé sjezdovky až po odpolední rozbitý sníh.

Závěr:

Tohle se prostě hodně povedlo. Jsou každopádně určeny pro velmi dobré, technicky vyspělé lyžaře a experty, případně těžší váhové kategorie. Vzhledem k poloměru zvládají široké spektrum oblouků od těch téměř nejkratších, až po jízdu hodně přes poloměr. Jeden z komentářů testérů hovoří nakonec za vše: „Pecka! Na všechno a všechno umí. Není potřeba komerční obřačka.“


Testovaná délka: 170 cm
Parametry: 121–72–106, R: 15 m
Rocker:Diskuze: Salomon S/Max Blast 2020/2021

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Dynafit Blacklight 88

Cena: 18200 Kč

Nordica Belle SL

Zag Adret 85

Cena: 19450 Kč

Atomic Backland 86 SL

Cena: 15499 Kč