Egoé Dip SL 2020/2021 - Test lyží 2020/21 - SNOWtest - SNOW.cz

Egoé Dip SL 2020/2021

Test lyží Egoé Dip SL 2020/2021
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Egoé

Jedním ze zástupců české designové značky Egoé v testu SNOW byly typické závodní slalomky s označením Dip SL. Přemýšlíte, proč zrovna Dip? Zkuste si představit, že byste obyčejné jednobarevné lyže ponořili do plechovky se žlutou barvou. Ale jen tak trochu. Vtipné designové řešení i název lyží byly letos oceněny prestižní mezinárodní cenou Red Dot.

Co prozradil test:

Model Dip SL je poctivou závodní slalomkou odvozenou od modelu Lusti FIS SL. Stejně jako originál má tradiční konstrukci s dřevěným jádrem, rozdílem jsou použité dva tenčí/užší titanalové pláty. Tradiční zůstávají i rozměry: Pouhých 65 mm pod botou už se dnes u odladěných verzí závodních lyží moc nevidí a úzký střed pro agresivní přehranění se tak pomalu stává doménou těch opravdových závodních lyží.
Testovaná slalomka se jim, navíc v kombinaci s tuhou závodní deskou Vist Speedlock, velmi blíží. Už první oblouky nás nenechaly na pochybách, že tyto lyže jsou určeny pro dobře technicky vybavené jezdce, navíc ideálně těžších váhových kategorií. Dip SL jsou ideální pro velmi rychlé, agresivní a hlavně krátké oblouky. Střední poloměr zvládají s určitými limity také, ale na dlouhé oblouky hodně přes poloměr zapomeňte. Tohle není odladěná komerční slalomka, která leccos odpustí, ale poctivá zbraň pro ty, kteří vědí, co chtějí, a jsou připraveni na rychlou odezvu v každém oblouku.
Stejně tak zapomeňte na měkký sníh. Mírně rozměklý povrch ještě zvládají s přehledem, ale na odpolední rozbitou sjezdovku nejsou. Nejlépe se cítí na tvrdém kopci, kde má úzký střed stoprocentní oporu, a právě tam se na ně můžete také naprosto spolehnout.

Závěr:

Vlastně žádné překvapení. Je to pravá slalomka spíše ostřejšího a nekompromisního střihu, která bude vyhovovat nadaným sportovcům. Kdo hledá hodně vykrojené točivé lyže, na kterých bude trávit celý den za jakýchkoliv podmínek, měl by se poohlédnout po umírněnějších verzích slalomek. Kdo preferuje ranní tvrdou pistu a jezdí energicky, takže se chce na svůj materiál zcela spolehnout, pro toho bude Dip správnou volbou.


Testovaná délka: 165 cm
Parametry: 119–65–102, R: 13 m
Rocker:Diskuze: Egoé Dip SL 2020/2021

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Salomon S/Max 8

Rossignol Escaper W 87 Nano

Cena: 15990 Kč

Lusti Tour Performance 88

Cena: 17999 Kč