Dynastar Speed Omeglass Master SL 2020/2021 - Test lyží 2020/21 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2020/21 - SNOWtest Dynastar Speed Omeglass Master SL 2020

Dynastar Speed Omeglass Master SL 2020/2021

Test lyží Dynastar Speed Omeglass Master SL 2020/2021
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Dynastar

Dynastar se letos vrátil po letech ke své domovské modré a jeho lyže si zaslouží jedničku už na první pohled minimálně za design. Ale design nejezdí. Proto jsme si vzali v Dynastaru odladěné komerční slalomky a vyrazili je pořádně provětrat. Jaké jsou nové Master SL?

Co prozradil test:

Není to typická slalomka. Byť má tradiční konstrukci se dvěma titanaly a navíc zajímavé jádro Powerdrive, které Dynastar s úspěchem používá už několik let, je mnohem více univerzální a přizpůsobivá, než bychom od lyže této kategorie čekali.
Master SL umí kromě krátkých oblouků, na které je konstruována, také střední poloměry, s mírnými limity jízdy přes poloměr zvládne i trochu delší rádius. Může za to hned několik faktorů. Testovaná lyže s mírně měkčí konstrukcí podpořená integrovaným systémem desky/ vázání Konect nechává lyžím přirozený průhyb. (Verze se závodní deskou, označená R22, je pak o poznání tužší a agresivnější.) A délka 168 cm v kombinaci s mírným rockerem nahrává lepší stabilitě a delším poloměrům. Drží velmi dobře na tvrdém povrchu, pro který je stavěna, ale bez větších obtíží si překvapivě poradí i s měkčím sněhem. Není určena jen pro experty, ale pro široké spektrum uživatelů od pokročilých rekreačních lyžařů až po výborné techniky. A navíc na ni není potřeba před zimou přibrat.

Závěr:

Dynastaru se prostě povedlo vyladit skvělé lyže, které mají do klasické slalomky trochu dál, ale zato nabídnou univerzální použití. Svezou se tak na nich tedy skoro všichni. Útlé lyžařky je ocení, stejně jako těžší a agresivnější sportovci. Za nás palec nahoru za perfektní vyladění. A nakonec i starý dobrý modrý design.


Testovaná délka: 168 cm
Parametry: 121–67–105, R: 13 m
Rocker:

Diskuze: Dynastar Speed Omeglass Master SL 2020/2021

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Scott Proguide 96

Cena: 18150 Kč

Dynastar M-Vertical 88

Cena: 17990 Kč

Fischer Transalp 90 Carbon

Cena: 17490 Kč

Salomon MTN 86 Pro

Cena: 14000 Kč