Egoé Dip All mountain 2020/2021 - Test lyží 2020/21 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2020/21 - SNOWtest Egoé Dip All mountain 2020

Egoé Dip All mountain 2020/2021

Test lyží Egoé Dip All mountain 2020/2021
Kategorie: Lyže - allmountain | Značka: Egoé

Česká firma Egoé vstoupila na trh v loňském roce a není žádným tajemstvím, že pod jejími unikátními designy se skrývá práce dalšího českého výrobce Lusti. Za designem stojí designéři ze studia 519 a lyže Egoé již začaly sbírat respektovaná světová ocenění právě v oblasti designu, konkrétně Red Dot 2020. Ale jaké jsou při lyžování?

Co prozradil test:

Pod červenostříbrnou fólií s vyfrézovaným logem Egoé bychom mohli hledat oblíbený allmountainový model Lusti CWR 84. Oproti originálním „lušťovkám“ ho však Egoé dodává v kombinaci s deskou Vist Speedlock, a tak se testovaný model jeví v porovnání s CWR trochu jinak.
Konstrukce se skládá ze smrkového a bukového dřeva, dvou tenčích titanalových plátů a disponuje mírným rockerem ve špičce i patě. Se středem 84 mm se jedná o velmi sympatický allmountain, který je určen pro celodenní lyžování zejména v měkčích podmínkách. Při našem testování si ale velmi dobře poradila i s tvrdým podkladem, což přičítáme k dobru zejména po užité desce Speedlock, která lyži oproti originálu významně vyztužuje.
Egoé Dip AM jdou velmi ochotně do oblouku, snadno se ovládají zejména při středních rychlostech a nejraději mají střední a delší poloměry. Do krátkého oblouku se jim moc nechce a působí v něm trochu neohrabaně, ale s šířkou 84 mm pod botou to není žádné překvapení. Jsou velmi klidné ve středních, ale i ve vyšších rychlostech a celkově je lze označit za velmi agilní náčiní.

Závěr:

Lyžování na nich je čirá radost. Velmi dobře se ovládají a díky osazené desce jsou velmi dobře použitelné i na tvrdší povrch. Vyhovovat budou všem, kteří se nebojí mírně širších lyží a hledají přitom celodenní univerzál, s nímž si lze bez větších limitů užít i čerstvě napadlý hluboký sníh. Vyhovovat budou hlavně pokročilým lyžařům, velmi zajímavou volbou mohou být i pro instruktory lyžování a experty.


Testovaná délka: 171 cm
Parametry: 129–84–111, R: 18 m
Rocker:Diskuze: Egoé Dip All mountain 2020/2021

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy