Domů Testy Test lyží 2020/21 - SNOWtest Blizzard Quattro S 70 2020

Blizzard Quattro S 70 2020/2021

Test lyží Blizzard Quattro S 70 2020/2021
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Blizzard

Model RS 70 přišel na trh v loňské sezóně, kdy rozšířil řadu lyží Quattro do té doby čítající pouze dva modely RS a RX. Řada Quattro je zajímavý mix sportovních lyží a allmountainů. Quattro RS 70 přišly oproti loňskému roku o mírný rocker ve špičce, který zlepšoval průchodnost rozbitým sněhem, zároveň si zachovaly střed komerční obřačky a sportovní charakter. Jaké byly v testu letos?

Co prozradil test:

Zatímco loňský model jsme doporučovali jako výborný celodenní allmountain s tím, že pokud někdo hledá komerční obřačku, měl by sáhnout jinam, letošní pocity z RS 70 byly trochu odlišné. Skvělý allmountain zůstal, ale přidal právě vlastnosti komerční obřačky, a to v takové míře, že by jí mohl téměř konkurovat.
Má stále výtečnou konstrukci s technologiemi karbonových vláken C-Armor a C-Spine, ale je také mnohem sportovnější, než jak jsme byli doposud zvyklí. Vyhovuje mu vysoká rychlost, při které je velmi snadno ovladatelný, ale hlavně neskutečně klidný. Tahle lyže drží i na tvrdém povrchu jako přilepená a dělá přesně to, co má.
V měkčím sněhu je velmi přizpůsobivá, na tvrdším podrží a lze se na ni bez limitu spolehnout. Poloměr na hranici 15 metrů umožňuje široké spektrum oblouků, i když do úplně krátkých se jí moc nechce. I přes poměrně úzký střed preferuje harmonickou trajektorii před hbitou jízdou s rychlým přehraněním.

Závěr:

Velmi dobré. Dovedu si je představit jako svoje jediné lyže, které zvládnou opravdu všechno, co se jim na upravené i rozbité sjezdovce postaví do cesty. Skvělé vyladění bude vyhovovat spíše sportovně zaměřeným jezdcům a expertům, zvládnou je však i lehčí váhové kategorie.


Testovaná délka: 175 cm
Parametry: 121–70–102, R: 15,5 m
Rocker:

Diskuze: Blizzard Quattro S 70 2020/2021

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy