Fischer RC4 Worldcup RC 2020/2021 - Test lyží 2020/21 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2020/21 - SNOWtest Fischer RC4 Worldcup RC 2020

Fischer RC4 Worldcup RC 2020/2021

Test lyží Fischer RC4 Worldcup RC 2020/2021
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Fischer

Model, jenž má hned dvojité RC v názvu, by měl oslovit všechny sportovní lyžaře, kteří mají rádi tvrdší povrch a delší oblouky. RC4 Worldcup RC je odladěná obřačka, která se ve své kategorii však stále trochu vymyká. Zatímco konkurence se u podobných lyží drží většinou kolem hranice 70 mm pod botou, Fischer volí agresivních 66 mm, které lyže předurčují pro vážné sportovní využití.

Co prozradil test:

RC4 Worldcup RC najdeme v nabídce Fischeru hned ve dvou provedeních. Varianta Pro disponuje novou závodní deskou M/O Plate, a je tedy výrazně tužší než námi testovaný model RC, který má měkčí desku M-Track. Na lyžích najdeme všechny technologie, které jsou pro typické pro závodní „fischerky“: celodřevěné jádro, dva titanaly, karbonový oplet Diagotex nebo typický otvor ve špičce, který snižuje její hmotnost a usnadňuje zahájení oblouku.
Oproti druhému recenzovanému modelu Fischer CT jsou určeny pro širší spektrum jezdců, i díky měkčí desce M-Track. Krojením se jedná o typickou komerční obřačku, která s poloměrem 18 metrů v testované délce zvládá nejlépe dlouhé oblouky, ale hravě si poradila i se středními poloměry. Prohnout ji do oblouku vyžaduje mnohem méně úsilí, než vynaložíte u modelu CT, i přesto ji můžeme doporučit hlavně vyspělým jezdcům a expertům, případně těžším váhovým kategoriím. Je určena zejména na tvrdý povrch, ale velmi dobře si i přes užší střed poradila i s odpoledním rozměklým sněhem. Ve vysoké rychlosti je velmi snadno ovladatelná a v testu jsme ocenili hlavně její absolutní klid při jízdě, přesnost a pocit naprosté jistoty.

Závěr:

Kdo hledá typickou komerční obřačku, s trochu přísnějším střihem v podobě úzkého středu, je tady na správném místě. Zároveň je ale třeba vyzdvihnout její vysokou univerzálnost. Můžete ji mít opravdu téměř na celý den a s menšími limity se na ni spolehnout i v rozbitém terénu. A kdo to rád horké, může zvolit verzi Pro – ta bude o poznání tužší, ale pořád univerzálnější než druhý testovaný model CT.


Testovaná délka: 175 cm
Parametry: 111–66–96, R: 18 m
Rocker:

Diskuze: Fischer RC4 Worldcup RC 2020/2021

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Scott Proguide 96

Cena: 18150 Kč

Dynastar M-Vertical 88

Cena: 17990 Kč

Fischer Transalp 90 Carbon

Cena: 17490 Kč

Salomon MTN 86 Pro

Cena: 14000 Kč