Dynastar Speed Zone 4x4 82 Pro 2020/2021 - Test lyží 2020/21 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2020/21 - SNOWtest Dynastar Speed Zone 4x4 82 Pro 2020

Dynastar Speed Zone 4x4 82 Pro 2020/2021

Test lyží Dynastar Speed Zone 4x4 82 Pro 2020/2021
Kategorie: Lyže - allmountain | Značka: Dynastar

Dynastar už loni oživil legendární název 4x4, který nesly širší modely lyží Dynastar již před více než dekádou. V nové kolekci najdeme pod tímto názvem allmountainové modely určené primárně na upravenou sjezdovku, ale i mimo ni. Záleží zejména na šířce, kterou zvolíte. Modely Speed Zone 4x4 vychází z oblíbené sportovní řady Speed Zone a v kolekci je najdeme vždy ve dvou provedeních a ve dvou šířkách. Užší varianta určená spíše na upravené svahy má 78 mm pod botou, my jsme testovali širší verzi s 82 mm, která už vás podrží i v čerstvém sněhu mimo sjezdovky. Lyže jsme měli k dispozici navíc ve verzi Pro, která vyniká sportovnějším provedením a v konstrukci jádra používá bukové dřevo na rozdíl od paulovnie u běžných modelů 4x4.

Co prozradil test:

Speed Zone 4x4 82 Pro nás velmi příjemně překvapily. Nejvýstižnějším komentářem testérů je v jejich případě „klidná síla“. Testované Dynastary jsou totiž neuvěřitelně klidné až do vyšších rychlostí. Nejlépe jim svědčí střední tempo, tam se také odmění velmi snadnou ovladatelností a spíše podřízeným charakterem. Jezdce do ničeho nenutí, nejsou přespříliš živé, přitom o sobě ale dávají při rychlejší jízdě vědět. Tedy žádné unylé samotočky pro rekreační lyžaře. Naopak. Vychází ze sportovních modelů Speed Zone a celodřevěné jádro vyztužené titanalem už jasně předznamenává určitou úroveň výkonnosti. Jediné, co se jim vyloženě nelíbí, je ledovatá sjezdovka v kombinaci s vysokou rychlostí. (Ale na to nejsou stavěny, takže pokud hledáte něco primárně pro tyto účely, poohlédněte se ve vyšších řadách Speed Course.) Přesto jsou tyto lyže výborně vyladěné pro velmi široké spektrum jezdců, ale i pro velmi širokou škálu jízdních režimů, rychlostí a poloměrů oblouku.

Závěr:

Ocení je takřka všichni, jen úplní začátečníci a na druhém konci spektra ultrarychlí experti budou mimo záběr tohoto modelu. Už mírně pokročilí a na druhé straně i velmi sportovní lyžaři určitě ocení jejich stabilitu, naprostý klid při jízdě a hlavně univerzálnost, se kterou se bez limitu poperou s tvrdší sjezdovkou i odpoledním rozbitým sněhem. testovaná


Testovaná délka: 179 cm
Parametry: 130–82–110, R: 16 m
Rocker:

Diskuze: Dynastar Speed Zone 4x4 82 Pro 2020/2021

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

OCB FCTR M165

Dynastar M-Vertical 88

Cena: 17990 Kč