Line Blade 2020/2021 - Test lyží 2020/21 - SNOWtest - SNOW.cz

Line Blade 2020/2021

Test lyží Line Blade 2020/2021
Kategorie: Lyže - allmountain | Značka: Line

Line se dlouhodobě zaměřuje na segment allmountain, freestyle a freeride. Sportovně zaměřené modely v kolekci výrobce nenajdete, alespoň ne typicky úzké lyže na upravenou sjezdovku, kterých má většina evropských výrobců plné katalogy. Ale pojetí amerických výrobců bylo vždy vzhledem k místním podmínkám trochu jiné a to je nakonec i případ novinky Blade, která se tak trochu vymyká všemu, co je na trhu allmountainových lyží běžné.

Co prozradil test:

Střed 95 mm lyže jasně předurčuje do rozbitého sněhu, do prašanu a na lyžování v upraveném, ale měkkém sněhu. V kombinaci s úctyhodnou špičkou 154 mm a silným 15metrovým vykrojením se však jedná o lyže, které lze vlastně velmi špatně zaškatulkovat. To nakonec není ani účelem, ale pojďme zkusit najít toho ideálního koncového uživatele. Blade mají celodřevěné jádro podpořené unikátní titanalovou výztuhou, která má lyžím dodat solidní torzní tuhost na tvrdším povrchu, zároveň ale zlepšit tlumicí vlastnosti. Disponují výraznějším rockerem ve špičce, ale také menším rockerem v patě. V měkkém sněhu tedy výborně plavou, na tvrdším se však jejich kontaktní délka výrazně zkrátí.
Filozofie je jasná. Špatné podmínky, neupravený nebo rozbitý terén, to vše ale v kombinaci s výrazným vykrojením, které se téměř blíží slalomkám. Krátké oblouky jim vzhledem k šířce nejsou úplně vlastní, ale střední už zvládají na výbornou. Podrží i v delším poloměru, kde vás bude limitovat pouze vysoká rychlost, v níž už Blade trochu znejistí. Stejně tak se jim, zcela pochopitelně, nechce na tvrdý upravený kopec, na který jsou příliš široké a měkké a delší rocker ve špičce limituje jejich přilnavost. Kdo chce ale jezdit carvingové oblouky bez bázně a hany v podmínkách, kdy už všichni ostatní sedí dávno v restauraci, je tady přesně na tom pravém místě.

Závěr:

Jejich uplatnění v evropských podmínkách rozhodně nebude v masovém lyžování. Dovedu si je představit jako druhé lyže na zábavné odpolední lyžování, když už kopec není úplně ideální. Velmi snadno se prohýbají a celkově působí stabilním a spolehlivým dojmem. Na freeride bych osobně volil trochu konzervativnější krojení, ale je pravděpodobné, že méně nároční lyžaři je ve freeridu budou opěvovat za jejich podporu a spolehlivost. Ideální koncový uživatel je ale určitě velmi pokročilý lyžař, který z nich dokáže vymáčknout maximum. Anebo lyžařka. Blade existují i v dámské verzi označené W. Jsou výrazně lehčí a na výběr je i několik kratších délek.


Testovaná délka: 176 cm
Parametry: 154–95–124, R: 15 m
Rocker:Diskuze: Line Blade 2020/2021

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Dynafit Blacklight 88

Cena: 18200 Kč

Blizzard Brahma 82

Armada Locator 96

Cena: 18790 Kč

Fischer Transalp 86 Carbon

Cena: 16990 Kč

Atomic Backland 95

Cena: 15499 Kč