Armada Declivity 82 Ti 2020/2021 - Test lyží 2020/21 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2020/21 - SNOWtest Armada Declivity 82 Ti 2020

Armada Declivity 82 Ti 2020/2021

Test lyží Armada Declivity 82 Ti 2020/2021
Kategorie: Lyže - allmountain | Značka: Armada

Armada je tradičním výrobcem lyží, který se zaměřuje hlavně na freeride a allmountain. V jeho kolekci budete marně hledat závodní či sportovní lyže, ale pokud vás srdce táhne k celodennímu ježdění na jakémkoliv povrchu, jste tady doma. To nakonec opět potvrdily i testované modely Declivity ve dvou šířkách.

Co prozradil test:

Model Declivity 82 Ti je jedním ze zástupců nové řady Declivity, která čítá hned čtyři modely v šířkách 82, 92, 102 a 115. Má klasické celodřevěné jádro z lehké dřeviny karuba vyztužené dvěma vrstvami titanalu, jehož horní vrstva je ve špičce naříznuta do několika pruhů, což má usnadňovat zahájení oblouku. Mírný rocker ve špičce i v patě v kombinaci se standardní camber konstrukcí podporují snadný nájezd i výjezd z oblouku, zároveň podrží na tvrdém podkladu.
Primárně bychom lyže doporučili spíše pro dobré sportovní lyžaře. Snad jedině vyspělý expert udělá dobře, když bude hledat ještě něco tvrdšího, ale pozor: Tyhle lyže jsou perfektně vyladěny pro naprostou většinu lyžařské veřejnosti, dovedeme si je představit i na nohou mírně pokročilých rekreačních lyžařů. Umí široké spektrum oblouků, ale vzhledem ke své šířce a poloměru 16 m tíhnou nejvíce ke středním a delším obloukům. Ideální jsou pak spíše na měkčím povrchu, na tvrdém urolbovaném prašanu vás stále podrží bez limitu, jen na ledě už to chce více koncentrace. Nejlépe se etablují ve střední rychlosti, jsou velmi snadno ovladatelné a naprosto klidné i ve vyšších rychlostech.

Závěr:

Většina běžných lyžařů v Česku se tohoto typu lyží spíše bojí a volí raději konzervativnější konstrukce i značky. Ale není proč. Armadě se povedly lyže, jež uspokojí široké spektrum jezdců, kteří chtějí lyžovat celý den, na jakémkoliv povrchu a při výletech do zahraničí ocení i možnost lyžovat mimo sjezdovky. Declivity 82 navíc poslouchají na slovo, jsou velmi agilní, a pokud nejste příznivci čistě ranní ledovaté sjezdovky, máte rozhodně o čem uvažovat. Otestujte si je, jsou tací, kteří už jiné lyže než Armada nechtějí, ani na běžné sjezdovkové lyžování.


Testovaná délka: 174 cm
Parametry: 128–82–110, R: 15,9 m
Rocker:
Diskuze: Armada Declivity 82 Ti 2020/2021

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Wedze Cross 550+

Line Blade

Cena: 18500 Kč

Armada Declivity 92 Ti

Cena: 15990 Kč