Sporten Iridium 6 W 2020/2021 - Test lyží 2020/21 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2020/21 - SNOWtest Sporten Iridium 6 W 2020

Sporten Iridium 6 W 2020/2021

Test lyží Sporten Iridium 6 W 2020/2021
Kategorie: Lyže - univerzální | Značka: Sporten

Klasika českého výrobce Sporten, univerzálky Iridium, přichází pro nadcházející sezónu s novinkou v podobě dámské varianty nejvýše postaveného modelu Iridium 6. Kromě vydařeného designu disponují i sportovnější konstrukcí se dvěma titanaly, sklolamináty a dřevěným jádrem. Jaké jsou na svahu?

Co prozradil test:

„Iridia“ jsou dlouhodobě synonymem sportovních univerzálek určených zejména pro upravenou sjezdovku, ale díky svému vyladění i pro celodenní ježdění na různých druzích sněhu včetně měkčího. Iridium 6 W jsou dámskou verzí vrcholného modelu Iridium 6, který disponuje celodřevěným jádrem se dvěma titanaly. Dámská verze je odlehčena nejenom použitým dřevem, ale i použitím dvou slabších titanalových vrstev – lyže jsou tedy měkčí a lépe se přizpůsobí právě v odpoledním rozbitém sněhu.
V testované délce 160 cm budou vyhovovat buď lehčím sportovním lyžařkám, nebo dámám, které sice lyžují vyspěle, ale netouží po lámání rychlostních rekordů. Jsou velmi snadno ovladatelné, poslušné až podřízené, snadno je prohnete do kratších i středních oblouků, čemuž napomáhá i dvojitý rádius: v přední části nabíhá oblouk o pouhých 10,9 m, což přináší snadné zahájení, pata má naopak delší poloměr 13,1 m, což se projevuje neagresivním výjezdem.
Nejlépe se jim daří na měkčím podkladu, v průměrné rychlosti jsou však díky poctivé konstrukci dobře použitelné na tvrdším povrchu i ve svižných rychlostech. Led jim ale svědčit nebude.

Závěr:

Dámská verze Iridia 6 je velmi poctivě zpracovaná lyže s povedeným designem, jejím koncovým zákazníkem budou už vyježděné, přesto spíše rekreační lyžařky, které si jen občas okoření požitkářské lyžování sportovní jízdou. Pro svou cílovou skupinu je to velmi širokopásmová lyže, ve významu jízdního režimu i kvality sjezdovky. Lyžařky s vyššími sportovními ambicemi by měly sáhnout spíše po o poznání výkonnějším „unisex“ modelu Iridium 6.


Testovaná délka: 160 cm
Parametry: 123–73–105, R: 10,9 a 13,1 m
Rocker:Diskuze: Sporten Iridium 6 W 2020/2021

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

OCB FCTR M165

Dynastar M-Vertical 88

Cena: 17990 Kč