Rossignol React R10 Ti (Konect) 2020/2021 - Test lyží 2020/21 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2020/21 - SNOWtest Rossignol React R10 Ti (Konect) 2020

Rossignol React R10 Ti (Konect) 2020/2021

Test lyží Rossignol React R10 Ti (Konect) 2020/2021
Kategorie: Lyže - allmountain | Značka: Rossignol

Řada lyží React není žádnou novinkou, zcela nový je ale její nejvyšší zástupce React R10 TI, který nahradil loňské R8 TI. React jsou lyže určené převážně na upravenou sjezdovku, ale s mírně širším středem 75 mm je můžeme zařadit mezi nejužší allmountainy, které si poradí i s rozbitým odpoledním sněhem. Kromě celodřevěného jádra s podporou titanalu a technologie LCT tady najdeme i další vychytávku. „Flex Tip Technology“, která je použita i v patě, pracuje s tzv. adaptivní torzí špičky a paty. Usnadňuje tak zahájení oblouku, ale i jeho ukončení. Jaká je realita?

Co prozradil test:

Příjemné překvapení. V kolekci Rossignolu je nad řadou React ještě řada Elite, ve které se skrývá mnoho sportovně zaměřených modelů, a testeři logicky nepředpokládají, že by jim lyže z nižší řady mohly konkurovat. Opak je ale pravdou. Už samotná konstrukce i použité technologie napovídají, že se jedná o poctivé celodenní náčiní, které toho jistě zvládne mnohem víc než jen pohodové klouzání v odpoledním odměklém sněhu.
Lyže jsou pocitově trochu měkčí, nejen ve flexi, ale i v torzi, takže na úplně ledovaté sjezdovce se jim příliš líbit nebude. Ale vodivý přemrzlý prašan zvládnou podobně bravurně jako jejich výše postavené kolegyně z řady Elite, navíc přidávají bonus širšího středu, který jsme velmi ocenili v měkkých jarních podmínkách.
Vyhovuje jim střední rychlost. V ní jsou dostatečně klidné, podřízené a velmi snadno se ovládají. Poloměr 15 metrů je vhodný pro široké spektrum oblouků, byť do úplně krátkého se jim nechtělo a při hodně dlouhých už je zase trochu limituje rychlost. Při správné volbě délky si na nich zalyžuje jakákoliv hmotnostní kategorie a doporučit je lze lyžařům od mírně pokročilých až po vyspělejší sportovní jezdce.

Závěr:

Ještě jednou – příjemné překvapení. Na téhle lyži si užije téměř každý, jen je potřeba zvolit ideální délku vůči svým dovednostem a hmotnosti. Nečekejte od nich výkon komerční obřačky a slalomky. Od toho jsou v kolekci Rossignolu jiné lyže. Ale pokud hledáte něco na celý den, pro jakékoliv podmínky a nehoníte se za nejvyšší možnou rychlostí, jste tady správně.


Testovaná délka: 176 cm
Parametry: 124–75–110, R: 15 m
Rocker:

Diskuze: Rossignol React R10 Ti (Konect) 2020/2021

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Scott Proguide 96

Cena: 18150 Kč

Dynastar M-Vertical 88

Cena: 17990 Kč

Fischer Transalp 90 Carbon

Cena: 17490 Kč

Salomon MTN 86 Pro

Cena: 14000 Kč